Mundial w Polsce? Jego zdaniem zdecydowanie tak

IAR
Emilia Iwanicka 20.06.2012
Kibice wychodzą ze stadionu PGE Arena w Gdańsku
Kibice wychodzą ze stadionu PGE Arena w Gdańsku, foto: PAP/Adam Warżawa

Polska powinna ubiegać się o organizację Mistrzostw Świata w piłce nożnej. Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz uważa, że musimy wykorzystać szansę, jaką dało nam Euro.

- Pokazaliśmy się z dobrej strony i jesteśmy w stanie organizować u siebie duże imprezy o randze światowej. Musimy być jednak bardziej aktywni i odważni - mówi Paweł Adamowicz. Takie imprezy planuje się z długim wyprzedzeniem, dlatego - jego zdaniem - już dziś należy myśleć o organizacji za dziesięć lat mundialu. - Moglibyśmy być współorganizatorem na przykład z Czechami, czy Niemcami - mówi prezydent.

Paweł Adamowicz przyznaje, że dzięki Euro już dużo zyskaliśmy: przede wszystkim inwestycje oraz świetną reklamę. Ważny jest także - jego zdaniem - aspekt społeczny tych mistrzostw.

>>> Zobacz serwis Polskiego Radia o Euro 2012

- Sami dostrzegliśmy, że możemy być uśmiechnięci, otwarci wobec nieznanych nam ludzi z innych krajów. I sądzę, że ten aspekt jest tak samo ważny, jak te drogi czy pieniądze, które zarobili gastronomicy - uważa prezydent Gdańska.
Już pojawiły się pomysły, by zorganizować w Gdańsku mecz towarzyski Polska - Irlandia. Prezydent Adamowicz mówi, że jest taka możliwość, potrzebne są jednak na to czas i pieniądze.

Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>

IAR, ei

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!