Rozśpiewany Kijów kibicuje Anglii

IAR
Martin Ruszkiewicz 24.06.2012
Kibice reprezentacji Anglii
Kibice reprezentacji Anglii, foto: Wikipedia/Nicholas Babaian

Angielscy i włoscy kibice przewidują, że mecz ich drużyn w Kijowie nie będzie należał do łatwych. Do ukraińskiej stolicy przyjechali fani futbolu z tych krajów, ale także z Polski.

>>> Zobacz nasz serwis o Euro 2012

Najwięcej jest oczywiście zwolenników angielskiej drużyny. Zobaczyć i usłyszeć można ich już daleka. Mimo że śpiewają, iż ich piłkarze strzelą "jednego gola więcej", to w bezpośredniej rozmowie nie są już tego tak pewni. Anglicy, z którymi rozmawiał reporter Polskiego Radia, mówili nawet, że oceniają szanse na zwycięstwo "pół na pół, jak przy rzucie monetą".

Także włoscy kibice przewidują trudną grę. Ich zdaniem, Anglia to dobra drużyna więc będzie to ciężki mecz.

Po raz pierwszy do Kijowa przyjechało podczas Euro aż tak wielu Polaków. Polskie biało - czerwone koszulki mieszają się z tymi noszonymi przez Anglików - utrzymanymi w tych samych barwach. Polacy kibicują zatem Anglii ponieważ ta gra, ich zdaniem, lepiej od Włochów. Wiele osób z Polski przyleciało do Kijowa tylko na ten jeden mecz, Już w poniedziałek z samego rana opuszczają ukraińską stolicę ponieważ przestraszyły ich ceny noclegów. Spadły one dopiero tuż przed turniejem, gdy większość osób zaplanowało już swoją podróż.

Anglików popiera też duża część Ukraińców, którzy - jak podkreślają - nie są obrażeni za wygraną z ich reprezentacją w ostatnim meczu Euro 2012, na którym grali ukraińscy piłkarze.

IAR, mr

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!