"Afery korupcyjne służą Włochom"

polskieradio.pl
Martin Ruszkiewicz 25.06.2012
Włosi cieszą się z awansu do półfinału Euro 2012
Włosi cieszą się z awansu do półfinału Euro 2012, foto: PAP/EPA/MAURIOZIO BRAMBATTI

- Wtedy kiedy były największe afery korupcyjne we Włoszech to Włosi albo zostawali mistrzami Europy albo mistrzami świata - zauważył Hirek Wrona w rozmowie z Tomaszem Zimochem w "Dogrywce w Jedynce".

Relacja z meczu Anglia - Włochy >>>

Czwartym półfinalistą Euro 2012 - po Hiszpanii, Niemczech i Portugalii - są Włochy. W emocjonującym meczu, o którego wyniku zadecydowały rzuty karne, "Azzurri" pokonali Anglię 4:2.

Tomasz Zimoch pytał Hirka Wronę, wielkiego kibica Manchesteru United i znawcę angielskiej piłki, dlaczego na przekór temu kibicował właśnie Włochom.

- Kibicuję od początku Włochom, dlatego, że uwielbiam ten kraj. Mieszkałem co prawda dłużej w Anglii niż we Włoszech, ale jednak to tam jest cudowna kultura, cudowne wina, cudowne jedzenie i fantastyczni ludzi. Natomiast szczególnie w tym roku trzymam za nich kciuki ze względu na problemy z jakimi się borykają. Afera korupcyjna, afery gospodarcze, kontuzje - jestem za tym żeby to sport wygrywał - zaznaczył rozmówca Tomasza Zimocha.

- Jakby to na spokojnie przeanalizować to przecież Włosi mają genialnego bramkarza, dobrą obronę i oczywiście genialnych Pirlo i Balloteliego z przodu. Czemu więc nie mają wygrać tych mistrzostw? - dodaje Wrona.

Zapraszamy do przesłuchania całej "Dogrywki w Jedynce".

Zobacz nasz serwis o Euro 2012 >>>

polskieradio.pl, mr

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!