Anglicy znaleźli winnego porażki na Euro? BBC może mieć problem

polskieradio.pl
Aneta Hołówek 25.06.2012
Kibice brytyjskiej drużyny w czasie meczu Anglia - Włochy
Kibice brytyjskiej drużyny w czasie meczu Anglia - Włochy, foto: PAP/EPA/SERGEY DOLZHENKO

Angielska Federacja Piłkarska planuje złożyć do telewizji BBC oficjalną skargę dotyczącą dokumentu wyemitowanego na antenie stacji, który ostrzegał kibiców przed wyjazdem na Euro 2012.

>>> Zobacz serwis Polskiego Radia o Euro 2012
Film przedstawiał zamieszki na stadionach w Polsce i na Ukrainie. W dokumencie pojawiła się również wypowiedź byłego piłkarza angielskiej reprezentacji Sola Campbella. Czarnoskóry piłkarz ostrzegał, że kibice, którzy pojadą do Polski i na Ukrainę "wrócą w trumnach".
Football Association argumentuje, że emisja programu tuż przed rozpoczęciem Euro 2012 sprawiła, że podopieczni Roya Hodgsona nie mogli liczyć na doping swoich fanów, którzy zrezygnowali z wyjazdu na turniej.
Według danych, na arenach Euro 2012 pojawiło się zaledwie trzy tysiące angielskich kibiców. Ci którzy mogli zagrzewać do walki piłkarzy, przekonali się, że BBC przedstawiło zakłamany obraz Polski i Ukrainy.

>>> "Wrócicie w trumnie". BBC ostrzega

Przed meczem z Ukrainą angielscy kibice urządzili nawet protest przeciwko BBC i słowom byłego reprezentanta Anglii. Przeszli przez Donieck z trumną i transparentami skierowanymi do byłego piłkarza, na których pisali "Mylisz się, Campbell".
Zdaniem Football Association Anglicy, którzy zdecydowali się przyjechać na Euro 2012, nie zaobserwowali żadnych szokujących incydentów, o jakich mowa była w filmie - napisano w "Daily Mail". Jeśli całe Euro przebiegnie spokojnie, tak jak to miało miejsce dotychczas, Football Association zamierza wysłać do BBC pisemną skargę.

O angielskich kibicach na Euro na swoim blogu napisał Marcin Nowak >>> Anglików spotkała zasłużona kara

>>> Polska oficjalnie zaprasza na Euro 2012 krytykanta z BBC
ah, polskieradio.pl, Daily Mail

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!