PZPN poczeka z wyborem selekcjonera

PAP
Piotr Grabka 27.06.2012
Franciszek Smuda
Franciszek Smuda, foto: PAP/EPA/ARMANDO BABANI

Wybór następcy Franciszka Smudy nastąpi dopiero 10 lipca na specjalnym posiedzeniu zarządu PZPN - poinformowała rzeczniczka związku Agnieszka Olejkowska.

- W lipcu poznamy najpierw kandydatów, a później nowego selekcjonera reprezentacji. Czas goni, zaczyna się sezon, trzeba podjąć szybko decyzję, aby drużyna była dobrze przygotowana do eliminacji mistrzostw świata - powiedziała Olejkowska.
W Sękocinie Starym pod Warszawa trwają obrady zarządu PZPN. Uczestniczy w nim m.in. Franciszek Smuda, którego umowa na prowadzenie drużyny narodowej kończy się 31 sierpnia. Wcześniej i on, i prezes związku Grzegorz Lato zapowiedzieli, że nie zostanie przedłużona.

- Trener Smuda zdał relację ze swej pracy, ale na napisanie raportu dotyczącego spraw szkoleniowych ma jeszcze cztery tygodnie. To będzie materiał przydatny dla kolejnego selekcjonera - przyznała Olejkowska.
- Zostajemy z trenerem w przyjaznych relacjach, podziękowaliśmy mu za pracę, wszystko odbyło się w bardzo przyjaznej i miłej atmosferze. Obie strony już wcześniej zdały sobie sprawę, że współpracę należy zakończyć - dodała.
Smuda w towarzystwie dyrektora reprezentacji Konrada Paśniewskiego opuścił salę konferencyjną jednego z podwarszawskich hoteli, ale nie chciał rozmawiać z dziennikarzami.
Na posiedzeniu zarządu krótko głos zabrał wiceprezes ds. szkolenia Antoni Piechniczek, który stwierdził, że w mediach sporo jest niedomówień, a nikt nie został jeszcze namaszczony na selekcjonera.
- Będą teraz prowadzone rozmowy z kandydatami, ich nazwiska zostaną przedstawione 10 lipca, a zarząd podejmie decyzję, który jest najlepszą osobą do objęcia funkcji trenera kadry - stwierdziła rzeczniczka PZPN.
Olejkowska wcześniej już przyznała, że "zarząd będzie optował za szkoleniowcem z Polski, m.in. ze względów komunikacyjnych". O pracę w PZPN starał się m.in. były selekcjoner Anglików Szwed Sven-Goran Eriksson.
Temat wyboru selekcjonera został podczas środowego posiedzenia już zamknięty. - Zarząd w dalszej części obrad będzie zajmował się m.in. zmianami w statucie, przygotowaniami do Walnego Zgromadzenia delegatów, ustaleniem miejsca i cen biletów na spotkanie z Anglią w eliminacjach mistrzostw świata - wyjaśniła Olejkowska.
Jak dodała, zarząd chce też stworzyć wzór kontraktu selekcjonera, który będzie obowiązywał przy podpisywaniu umów z kolejnymi trenerami.
Biało-czerwoni po remisach z Grecją 1:1 i Rosją 1:1 oraz porażce z Czechami 0:1 odpadli z mistrzostw Europy po fazie grupowej. Smuda już wcześniej zapowiedział, że w razie braku awansu do ćwierćfinału przestanie pracować z drużyną narodową.
Jego następca będzie miał niewiele ponad miesiąc na zbudowanie zespołu, bowiem już 15 sierpnia Polska zagra towarzysko z Estonią. Z kolei inauguracja eliminacji MŚ-2014 nastąpi 7 września w Podgoricy - rywalem będzie Czarnogóra.

>>> Zobacz nasz serwis o Euro 2012

pg

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!