Szewa trafia do dołka nie gorzej niż do bramki

PAP
Piotr Grabka 29.06.2012
Andrij Szewczenko
Andrij Szewczenko, foto: Wikipedia/Степиньш Ольга

Andrij Szewczenko wygrał turniej piłkarskich sław w... golfa. Nietypowe zawody odbyły się przy okazji mistrzostw Europy w Kijowie, z udziałem m.in. szefa UEFA Michela Platiniego.

35-letni Szewczenko strzelił w polsko-ukraińskim Euro dwie bramki (w wygranym 2:1 meczu ze Szwecją), ale jego zespół odpadł po fazie grupowej. Były napastnik m.in. włoskiego Milanu ogłosił po tym zakończenie reprezentacyjnej kariery.
W turnieju golfowym Szewczenko wyprzedził znakomitego przed laty holenderskiego zawodnika Ronalda de Boera (triumfator Ligi Mistrzów 1995 z Ajaksem Amsterdam) i mistrza Francji w barwach Paris Saint Germain z 1994 roku Antoine'a Kombouare. Na zielonych polach pojawiły się też inne gwiazdy futbolu, np. Duńczyk Peter Schmeichel (mistrz kontynentu 1992), Francuz Christian Karembeu (mistrz świata 1998 i Europy 2000) oraz Niemiec Stefan Reuter (mistrz świata 1990).
W zawodach nie zabrakło też m.in. czeskich wicemistrzów Europy z 1996 roku: Karela Poborskiego, Petra Kouby i Radka Bejbla. Najlepiej wypadł pierwszy z wymienionych; w rywalizacji teamów zajął drugie miejsce, grając ze Szwedem Pontusem Kaamarkiem.
Podczas Euro w golfa z Platinim rywalizowali też Zbigniew Boniek, Jerzy Dudek i Mariusz Czerkawski. Pojedynek w podwarszawskim Rajszewie zakończył się remisem.

Zobacz nasz serwis o Euro 2012 >>>

pg

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!