"Pocisk" Błaszczykowskiego zrobił wrażenie na Francuzach

PAP
Piotr Grabka 01.07.2012
Jakub Błaszczykowski
Jakub Błaszczykowski, foto: Roger Gorączniak/Wikipedia

Gol kapitana reprezentacji Polski w meczu z Rosją został uznany przez Francuską Agencję Prasową za jedną z sześciu najładniejszych bramek Euro 2012.

Obok Polaka w gronie wyróżnionych znaleźli się m.in. Zlatan Ibrahimovic, Mario Balotelli i Andrea Pirlo.
Trafienie na 1:1 w drugiej połowie spotkania grupy A w Warszawie, które odbyło się 12 czerwca, AFP nazwała "pociskiem Błaszczykowskiego". Jak dodano, gol kapitana reprezentacji Polski i remis 1:1 z Rosją pozwoliły biało-czerwonym zachować szansę awansu do ćwierćfinału, zaprzepaszczoną ostatecznie w meczu z Czechami (0:1).
Oprócz Błaszczykowskiego, AFP wyróżniła - chronologicznie - trafienie Rosjanina Romana Pawluczenki (w meczu z Czechami), bramkę z rzutu wolnego Włocha Andrei Pirlo (z Chorwacją), strzał piętą Anglika Danny'ego Welbecka (ze Szwecją), efektowne uderzenie z półobrotu Szweda Zlatana Ibrahimovica (z Francją) i potężny strzał Mario Balotellego w półfinale z Niemcami (na 2:0).
W przypadku włoskiego napastnika zwrócono uwagę również na jego reakcję po golu strzelonym Niemcom. "Furia Balotellego" - napisała AFP. Z kolei trafienie Ibrahimovica z meczu z Francją (na 1:0, ostatecznie Szwedzi wygrali 2:0) określono mianem "kung fu" i "Playstation".

pg

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!