Niemcy mają ćwierćfinał o jakim marzyli

PAP
Martin Ruszkiewicz 19.06.2012
Joachim Loew
Joachim Loew, foto: PAP/EPA/ANDREAS GEBERT

- Jesteśmy szczęśliwi, że możemy zagrać ćwierćfinał Euro na Arenie Gdańsk - powiedział trener piłkarskiej reprezentacji Niemiec Joachim Loew.

Zobacz serwis Polskiego Radia o Euro 2012>>>

Wicemistrzowie Europy w ćwierćfinale Euro 2012 zmierzą się piątek w Gdańsku z Grecją.

- Czujemy się w Gdańsku jak w domu. Spotkaliśmy się tu z wielką gościnnością, otwartością i życzliwością. To było nasze marzenie, żeby ćwierćfinał mistrzostw rozegrać w tym mieście. I to się spełniło - podkreślił selekcjoner ma konferencji prasowej.
Dodał, że jest także pod wrażeniem samego stadionu i atmosfery na nim panującej. Zespół niemiecki grał już na Arenie Gdańsk 6 września 2011 roku w towarzyskim meczu przeciwko Polsce, zakończonym remisem 2:2.

- Wygraliśmy z kompletem punktów bardzo trudną grupę, "grupę śmierci", grając przede wszystkim solidnie w obronie oraz udowadniając, że potrafimy być skuteczni w ataku. Ten sposób gry musimy utrzymać do meczu z Grecją - zapowiedział Loew.

Podczas Euro 2012 Niemcy mieszkają w pięciogwiazdkowym Hotelu Dwór Oliwski w Gdańsku, a ćwiczą na boisku zbudowanym koło ośrodka. Jeden trening po przyjeździe do Polski odbyli na stadionie MOSiR w Gdańsku.

PAP, mr

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!