"Portugalia to nie Ronaldo i dziesięć koszulek"

Jedynka
Piotr Grabka 27.06.2012
Cristiano Ronaldo podczas przedmeczowego treningu
Cristiano Ronaldo podczas przedmeczowego treningu, foto: PAP/EPA/YURI KOCHETKOV

- Wierzę w zwycięstwo Portugalii jako fan tej drużyny, natomiast szare komórki podpowiadają mi, że to raczej Hiszpania wygra - mówił w Jedynce Sławomir Wilk, historyk sportu.

Gość "Dogrywki w Jedynce" zwracał uwagę, że wbrew wielu opiniom Hiszpania i Portugalia to dość zbliżone poziomem reprezentacje. - Obie drużyny są w dużym stopniu oparte na Barcelonie i Realu Madryt, czyli dwóch najlepszych obecnie drużynach klubowych na świecie. To nie jest więc tak, że Portugalia to Cristiano Ronaldo i 10 koszulek.

>>> Słuchaj transmisji meczu Hiszpania - Portugalia

Sławomir Wilk przyznał, że czwartkowy półfinał Euro 2012 będzie takim trochę wewnętrznym pojedynkiem zawodników Realu Madryt. - Słyszałem o szykowanej obławie trójki z pola zawodników "Królewskich" (Ramos, Arbeloa, Alonso - przyp. red.) na swojego kolegę klubowego - Cristiano Ronaldo. No i jest jeszcze czwarty zawodnik hiszpański z Realu – Iker Casillas na bramce. Nie jest jednak wcale powiedziane, że Portugalczyk sobie z nimi nie poradzi - mówił historyk sportu, a prywatnie ojciec piłkarza Wisły Kraków, Cezarego Wilka.

Więcej w nagraniu audycji.

Rozmawiała Zuzanna Dąbrowska.

>>> Zobacz nasz serwis o Euro 2012

pg

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!