Euro 2012 w Warszawie. Liczbowy zawrót głowy

IAR
Tomasz Jaremczak 02.07.2012
Pokaz sztucznych ogni w Strefie Kibica w Warszawie, po meczu finałowym piłkarskich mistrzostw Europy: Hiszpania - Włochy
Pokaz sztucznych ogni w Strefie Kibica w Warszawie, po meczu finałowym piłkarskich mistrzostw Europy: Hiszpania - Włochy, foto: PAP/Andrzej Hrechorowicz

Prawie półtora miliona osób odwiedziło warszawską strefę kibica przez 25 dni jej działania. Zostanie rozebrana do 9 lipca.

Na scenie pojawiło się 650 artystów, 35 zespołów muzycznych oraz 2 teatry. Tylko przez 5 dni meczowych zebrano 220 ton śmieci, sprzątaniem zajmowało się 600 osób, ulice oczyszczano głównie nocą.

W warszawskiej strefie kibica zjedzono 68 tysięcy hamburgerów i 7 ton frytek. W strefie znajdowało się 11 kilometrów kabli, ponad 2 tysiące miejsc siedzących, 82 punkty gastronomiczne.

>>> Zobacz serwis Polskiego Radia o Euro 2012

Euro 2012 z Warszawy relacjonowało prawie 2300 dziennikarzy, fotoreporterów, operatorów i pracowników obsługi technicznej, w tym 430 z zagranicy. Do Warszawy przyjechali m.in. z Indii, Ekwadoru, Kataru, Chin, Kanady, Meksyku, Korei Południowej, Japonii, USA, czy z Argentyny. Najliczniejsza grupa dziennikarzy przyjechała z Rosji, Niemiec, Wielkiej Brytanii i z Chin.

Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>

tj

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!