W środę czwarte, w czwartek z medalem?

PAP
Piotr Grabka 09.08.2012
Beata Mikołajczyk i Karolina Naja
Beata Mikołajczyk i Karolina Naja, foto: PAP/Adam Ciereszko

Kajakarki Beata Mikołajczyk i Karolina Naja w czwartkowym finale dwójek na 500 m będą miały kolejną szansę zdobycia medalu igrzysk olimpijskich.

- Nie płaczmy, że zajęłyśmy tylko czwarte miejsce. To nie porażka - mówiła Mikołajczyk po środowym wyścigu czwórek na 500 m. Teraz muszę się skoncentrować na następnym starcie - dodała.
Polki płynące w składzie: Marta Walczykiewicz (KTW Kalisz), Aneta Konieczna (Warta Poznań), Karolina Naja (AZS AWF Gorzów Wlkp.) i Mikołajczyk (UKS Kopernik Bydgoszcz) przegrały rywalizację o brązowy medal o włos (0,2 sekundy).

Czwartkowy finał z udziałem Mikołajczyk i Nai rozpocznie się o 11.35.
W finale B konkurencji C2 na 1000 m wystartują Marcin Grzybowski (Posnania Poznań) i Tomasz Kaczor (Warta Poznań). Również w finale B K1 500 m wystąpi Konieczna.

O awans do finału zawodów lekkoatletycznych walczyć będą dwie polskie sztafety - 4x100 m kobiet i 4x400 m mężczyzn. Z kolei Natalia Charłos (Swim-team Elmshorn) popłynie na 10 km na otwartym akwenie.

W kwalifikacjach gimnastyki artystycznej będzie walczyła Joanna Mitrosz (UKS Jantar Gdynia). Natomiast o awans do ćwierćfinału w taekwondo (kat. 68 kg) Michał Łoniewski (AZS AWF Warszawa) stoczy pojedynek z Rohullahem Nikpahem. Rozstawiony z numerem 7 reprezentant Afganistanu jest brązowym medalistą poprzednich igrzysk olimpijskich oraz ubiegłorocznych mistrzostw świata.

pg

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!