Polskie Radio
Section05
warta poznań

Koronawirus: Legia w niepewności po meczu z Wartą, Remy ukarany. Będą zmiany dotyczące testów w Ekstraklasie?

William Remy z Legii Warszawa został ukarany przez Komisję Ligi grzywną w wysokości 30 tys. złotych w związku z niezastosowaniem się przez do zaleceń w związku z pandemią koronawirusa. Mistrz Polski czeka na to, jak zakończy się burza po wydarzeniach ze spotkania z Wartą Poznań - możliwe, że ostatnie przypadki zakażeń przyniosą nowe sposoby testowania.
Zobacz więcej na temat:  Piłka nożna Ekstraklasa SPORT Legia Warszawa koronawirus Koronawirus w Polsce warta poznań

Koronawirus. Ekstraklasa i PZPN reagują na szokujące słowa Michniewicza. Legia musi się wytłumaczyć

W poniedziałek Legia Warszawa wygrała na wyjeździe z Wartą Poznań (3:0) w zaległym meczu szóstej kolejki PKO BP Ekstraklasy. Na pomeczowej konferencji prasowej trener mistrzów Polski Czesław Michniewicz przyznał, że dwóch piłkarzy Legii zagrało, mimo objawów koronawirusa. Na te słowa zareagowały władze rozgrywek, które poprosiły warszawian o wyjaśnienia. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Ekstraklasa Legia Warszawa koronawirus Koronawirus w Polsce warta poznań

W Legii grali chorzy? "Komisja Ligi powinna to zbadać".

Po meczu Warty Poznań z Legią Warszawa wiele zamieszania wywołały słowa trenera mistrzów Polski Czesława Michniewicza, dotyczące kwestii zdrowotnych, jakie zgłaszali sztabowi Igor Lewczuk i Tomas Pekhart. Obrońca miał grać z gorączką, a Czech informował o utracie węchu. Trener skwitował na konferencji: spodziewamy się najgorszego. Z wyjaśnień Legii wynika jednak, że wszystko jest pod kontrolą.
Zobacz więcej na temat:  Ekstraklasa Legia Warszawa koronawirus Koronawirus w Polsce warta poznań Piłka nożna SPORT

Michniewicz: Lewczuk grał z gorączką, Pekhart stracił węch

- Tuż przed meczem Igor Lewczuk miał gorączkę, ale z racji, że nie mieliśmy nikogo na jego miejsce, to spróbował zagrać. Bardzo jestem mu wdzięczny, że wybiegł na boisko - powiedział po wygranym zaległym meczu 6. kolejki Ekstraklasy z Wartą Poznań Czesław Michniewicz, trener Legii Warszawa. Tuż przed spotkaniem w Grodzisku Wlkp. stołeczny klub poinformował o jednym przypadku zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. 
Zobacz więcej na temat:  Ekstraklasa Legia Warszawa koronawirus Koronawirus w Polsce warta poznań Piłka nożna SPORT

Ekstraklasa: Warta Poznań - Legia Warszawa. Michniewicz: mamy potencjał, chcemy to pokazać

- W niedzielę wybiegniemy na boisko z nastawieniem, że chcemy grać dobrze w piłkę. Mamy potencjał, umiejętności oraz olbrzymie możliwości i chcemy to pokazać - podkreślił przed meczem z Wartą Poznań Czesław Michniewicz, trener Legii Warszawa. W meczu 6. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy mistrz Polski zagra na wyjeździe z beniaminkiem. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Ekstraklasa warta poznań Legia Warszawa Piłka nożna