Polskie Radio
Section05
pływanie

Otylia Jędrzejczak: sport ukształtował mój charakter

Otylia Jędrzejczak - pływaczka specjalizująca się w stylu motylkowym i dowolnym, mistrzyni olimpijska z Aten w 2004, dwukrotna mistrzyni świata, pięciokrotna mistrzyni Europy, trzykrotna rekordzistka świata, najlepszy polski sportowiec w latach 2004, 2005, 2006. Przekazała swój złoty medal olimpijski na aukcję, za który uzyskała kwotę 257 550 zł, przekazaną Klinice Onkologii i Hematologii we Wrocławiu.
Zobacz więcej na temat:  Otylia Jędrzejczak Jolanta Fajkowska pływanie biografia społeczeństwo

TOKIO 2020 Pływacy mogą odetchnąć. Dostaną wsparcie przed igrzyskami

International Swimming League ogłosiła, że od września aż do rozpoczęcia przyszłorocznych igrzysk olimpijskich w Tokio będzie płaciła co miesiąc rywalizującym w niej zawodnikom środki, które umożliwią przygotowanie do tej imprezy. Wsparcie będzie dotyczyło 320 czołowych pływaków świata, w tym czwórki Polaków: Katarzyny Wasick, Radosława Kawęckiego, Jana Świtkowskiego i Kacpra Majchrzaka. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT pływanie Tokio 2020 koronawirus

TYLKO U NAS Jędrzejczak rozlicza 35 lat. "Chciałam być najlepsza"

Pięć lat po zakończeniu kariery najwybitniejsza zawodniczka w historii polskiego pływania Otylia Jędrzejczak postanowiła napisać autobiograficzną książkę. "Otylia. Moja historia" w środę zadebiutuje na rynku wydawniczym. - W książce nie brakuje momentów zabawnych i tragicznych, bo moje życie to rollercoaster - przyznała mistrzyni olimpijska z 2004 roku w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT pływanie Otylia Jędrzejczak

PŁYWANIE Kawęcki wraca do wielkiej formy? Polak mistrzem Europy

Radosław Kawęcki zwyciężył w finale wyścigu na 200 m stylem grzbietowym podczas mistrzostw Europy na krótkim basenie (25 m), które odbywają się w Glasgow. Dla polskiego pływaka to piąty złoty medal na tym dystansie na imprezie tej rangi. Srebro wywalczyła sztafeta 4x50 m stylem dowolnym, płynąca w składzie: Paweł Juraszek, Marcin Cieślak, Karol Ostrowski i Jakub Kraska.
Zobacz więcej na temat:  SPORT pływanie