Medalowe łowy Polaków zaostrzyły apetyty kibiców

Aneta Hołówek 04.08.2012

Oby ten zloty sen trwał jak najdłużej! W piątek w Londynie Polacy zdobyli trzy medale, dwa złote i brąz.

Polskie Radio zaprasza do słuchania relacji i transmisji z Igrzysk Olimpijskich, które nadawane są na antenach Programu Pierwszego, Trzeciego i Czwartego Polskiego Radia.

Ten dzień igrzysk był dla Polaków wyjątkowo szczęśliwy. Najpierw na najwyższym stopniu podium stanął polski sztangista Adrian Zieliński. Chwilę później złoty medal z Pekinu w pchnięciu kulą obronił Tomasz Majewski. Medalowe połowy przed południem rozpoczęły wioślarki.

Trzydzieści igieł i jest brąz

Po heroicznym boju Julia Michalska i Magdalena Fularczyk wdrapały się na podium, informuje "Przegląd Sportwy” o zdobyciu brązowego medalu przez polskie wioślarki. Medalu wywalczonego w bólu.

Julia Michalska (P) i Magdalena Fularczyk (L)

Oto mistrz nad mistrzami

"Majewski podbiegł do kibiców na trybunach. Dostał biało-czerwoną flagę, owinął się nią i krzyczał. Zdobył olimpijskie złoto, drugi raz z rzędu! Dokonał niebywałego czynu. Wynik jest wielki, seria wspaniała. Tak startuje mistrz” – podsumowuje dziennikarz "Przeglądu” wspaniały start Polaka.

"Niesamowitych emocji - z jakże pięknym finałem - dostarczył nam ten 23-latek. Zieliński na zawsze zapisał się w historii polskiego sportu. Zdobył 31. medal olimpijski dla polskich ciężarów, ale pierwszy od czterdziestu lat złoty – zauważa "Przegląd”.

Zrobił to!
To był polski wieczór w Londynie. Na najwyższym stopniu podium stanął Adrian Zieliński, wygrywając kategorię 85 kg. Po pasjonującej, pełnej zwrotów akcji rywalizacji przerwał trwającą od 1972 roku serię bez polskiego złota na igrzyskach. Oby ten zloty sen trwał jak najdłużej – dodaje "Sport":
ah, polskieradio.pl

W sobotę kolejne szanse medalowe: Szczegółowy plan startów Polaków - 4 sierpnia >>>