26.10 Nabożeństwo Chemin Neuf Nagranie powstało we współpracy ze wspólnotą Chemin Neuf. Na nabożeństwo tej grupy zapraszamy 26 października o godzinie 8:00 do Dwójki. Zobacz więcej na temat:
25.10 Kościoły w Polsce i na świecie Audycja powstała we współpracy z Kościołem Chrześcijan Baptystów. Na program zapraszamy 25 października o godzinie 19:15 do Jedynki. Zobacz więcej na temat:
Hiszpański Alians Ewangelicki sprzeciwia się włączeniu aborcji do praw konstytucyjnych Hiszpański Alians Ewangelicki opublikował stanowisko w debacie wywołanej propozycją włączenia aborcji jako prawa podstawowego do hiszpańskiej konstytucji. Zobacz więcej na temat:
18.10 Pięć minut nad Biblią Audycja powstała we współpracy z Kościołem Prawosławnym Na program zapraszamy 18 października, o godzinie 7: 40 do Dwójki. Zobacz więcej na temat:
Wręczono nagrody Ubi Caritas za rok 2025 W czasie ekumenicznej gali Ubi Caritas w kościele ewangelicko-augsburskim Świętej Trójcy w Warszawie wręczono statuetki „Świętej Faustyny” i „Miłosierny Samarytanin” oraz nagrodę „Dłonie Miłosierdzia”. W ten sposób wyróżniono osoby i organizacje różnych wyznań chrześcijańskich zaangażowane w działalność charytatywną. Zobacz więcej na temat:
Święty Jan Paweł II. Prorok Nadziei „Święty Jan Paweł II. Prorok Nadziei” - tak brzmi hasło tegorocznego jubileuszowego XXV Dnia Papieskiego. To okazja, by zatrzymać się nad nauczaniem świętego papieża Polaka i zobaczyć aktualność jego dziedzictwa. W audycji porozmawiamy o działaniach fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia i jej 25-leciu, o zbiórce na fundusz stypendialny oraz przesłaniu i wydarzeniach tegorocznego Dnia Papieskiego. Zobacz więcej na temat: Kościół Kościół i kultura Redakcja katolicka
Chopin, Chopin Film Chopin, Chopin! wchodzący na ekrany kin 10 października, dobrze komponuje się z trwającym Konkursem Chopinowskim w Warszawie. Wizja człowieka, który dla paryskiej socjety ma twarz rozrywkowego artysty, a w cieniu domowej ciszy przeżywa wyrok diagnozy lekarskiej. Jaki jest Chopin Eryka Kulma i Michała Kwiecińskiego ? Opowiedzą twórcy Zobacz więcej na temat: Redakcja katolicka Kościół
100 mln chrześcijan bez Biblii Szacuje się, że 100 milionów chrześcijan na całym świecie nie ma dostępu do Biblii. Potwierdza to niedawno opublikowana „Lista Dostępu do Biblii 2025”, projekt badawczy międzynarodowej inicjatywy Bible Access Initiative. Raport, który analizuje dane z 88 krajów, mówi o „współczesnym głodzie” – nie głodzie żywności, ale głodzie Słowa Bożego. Zobacz więcej na temat:
12.10 Liturgia Kościoła ormiańskokatolickiego Nagranie powstało we współpracy z Kościołem ormiańskokatolickim. Na Liturgię tej wspólnoty zapraszamy 12 października o godzinie 8:00 do Dwójki. Zobacz więcej na temat:
11.10 Pięć minut nad Biblią Audycja powstała we współpracy z Kościołem Ewangelicko-Metodystycznym. Na program zapraszamy 11 października, o godzinie 7: 40 do Dwójki. Zobacz więcej na temat:
11.10 Kościoły w Polsce i na świecie Audycja została przygotowana we współpracy z Kościołem Ewangelicko-Augsburskim. Na program zapraszamy 11 października o godzinie 19: 15 do Jedynki. Zobacz więcej na temat:
Misjonarze w Kraju Kwitnącej Wiśni W związku z jubileuszem świata misyjnego obchodzonym w Rzymie, w audycji przeniesiemy się do dalekiej Japonii, aby opowiedzieć o pracy polskich misjonarzy w Kraju Kwitnącej Wiśni. Zajrzymy do codzienności Kościoła mniejszościowego, który mimo niewielkiej liczby wiernych niesie świadectwo wiary w środowisku głęboko zakorzenionym w tradycji buddyjskiej i shinto. Zobacz więcej na temat: Kościół Kościół i kultura Redakcja katolicka
Influencer średniowiecza. Św. Franciszek Mieszkał w Asyżu, pochodził z bogatej rodziny, wyznaczał trendy ówczesnej mody męskiej.. Młodość spędzał beztrosko w otoczeniu kompanów, marząc o sławie rycerskiej. Zobacz więcej na temat: Redakcja katolicka Kościół
Trwają dwudniowe uroczystości związane z 60-leciem Memorandum Wschodniego W weekend w Warszawie odbywają się uroczystości związane z 60. rocznicą Memorandum Wschodniego Rady Kościoła Ewangelickiego w Niemczech (EKD). W sobotę Kościół Ewangelicki Berlina Brandenburgii Śląskich Górnych Łużyc i Kościół Ewangelicko-Augsburski w RP podpisały w Warszawie porozumienie o partnerstwie Zobacz więcej na temat:
Sarah Mullally nowym arcybiskupem Canterbury Kościół Anglii, a tym samym ogólnoświatowa Wspólnota Anglikańska, ma nowego przywódcę. W piątek, 3 października o godzinie 10:00 czasu brytyjskiego, ogłoszono, że 106. arcybiskupem Kościoła Anglii została Sarah Mullally, pierwsza kobieta w historii na tym stanowisku. Zobacz więcej na temat:
60 lat Memorandum Wschodniego Z okazji 60. rocznicy Memorandum Wschodniego Rady Kościoła Ewangelickiego w Niemczech (EKD), w dniach 4–5 października 2025 roku odbędą się w Warszawie uroczystości upamiętniające ten dokument. W ramach konferencji w polskim Sejmie goście ze świata polityki, Kościołów i nauki podkreślą, że memorandum jest kamieniem milowym polsko-niemieckiego pojednania. Zobacz więcej na temat:
04.10 Kościoły w Polsce i na świecie Audycja powstała we współpracy z Kościołem Ewangelicko-Metodystycznym. Na program zapraszamy 4 października o godzinie 19: 15 do Jedynki. Zobacz więcej na temat:
05.10 Msza Święta Kościoła Polskokatolickiego Nagranie powstało we współpracy z Kościołem Polskokatolickim. Na Mszę Świętą tej wspólnoty zapraszamy 5 października o godzinie 8:00 do Dwójki. Zobacz więcej na temat: