Polskie Radio

Złote Mikrofony 2014. Znamy laureatów nagrody Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2014 18:04
Patrycja Gruszyńska-Ruman, Przemysław Koteras, Agnieszka Kunikowska, Henryk Sytner i Anna Szewczuk-Czech wśród laureatów najważniejszej nagrody Polskiego Radia.
Złote Mikrofony to najbardziej prestiżowa nagroda Polskiego Radia. Na zdjęciu tegoroczni laureaci z Andrzejem Siezieniewskim i Januszem Kukułą
Złote Mikrofony to najbardziej prestiżowa nagroda Polskiego Radia. Na zdjęciu tegoroczni laureaci z Andrzejem Siezieniewskim i Januszem KukułąFoto: Wojciech Kusiński/ Polskie Radio

Złoty Mikrofon to szczególna nagroda Polskiego Radia przyznawana co roku osobom, których zaangażowanie i wybitne osiągnięcia twórcze przyczyniają się do utrzymania wysokiego poziomu, rozwoju i popularyzacji radia publicznego. Kandydaci wybierani są z różnych ważnych obszarów twórczości radiowej, m.in. teatru, muzyki, literatury, reportażu, publicystyki oraz realizacji dźwięku.

Tegorocznymi laureatami nagrody zostali: Patrycja Gruszyńska-Ruman ze Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia "za wrażliwość w opowiadaniu prawdy o człowieku i świecie”.

Realizator Przemysław Koteras, współpracujący z dziennikarzami Radiowej Jedynki, został nagrodzony "za mistrzowskie panowanie nad światem dźwięków i emocjami".

Agnieszka Kunikowska, której głos dobrze znają słuchacze "Jedynki Dzieciom" oraz widzowie słynnych filmów animowanych "za dostrzeganie dziecka w dorosłym i dorosłego w dziecku".

Dziennikarz Programu 3 Henryk Sytner odebrał Złoty Mikrofon "za pasjonujące napędzanie kół historii Polskiego Radia”.

Natomiast Annę Szewczuk-Czech, cenioną przez słuchaczy Dwójki i wielbicieli corocznego Festiwalu Folkowego Polskiego Radia "Nowa Tradycja", wyróżniono "za poszukiwanie nowych form popularyzacji kultury ludowej".

Nagrody wręczyli prezes Zarządu Polskiego Radia Andrzej Siezieniewski oraz przewodniczący tegorocznej Kapituły Złotego Mikrofonu Janusz Kukuła. Uroczystość w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego poprowadzili Sława Bieńczycka z Radiowej Jedynki i Michał Olszański z Programu 3.

mat.promocyjne,tj

Czytaj także

Polskie Radio po raz 45. przyzna Złote Mikrofony. "Wielkie święto ludzi radia"

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2014 06:37
Najważniejsze nagrody Polskiego Radia zostaną przyznane podczas gali, która rozpocznie się o godz. 19.00 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego w Warszawie.
rozwiń zwiń