Polskie Radio

Korea Płn. potwierdza przeprowadzenie testu bomby wodorowej

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2017 09:54
Władze Korei Północnej ogłosiły, że zbudowały bombę wodorową, którą można umieścić w rakiecie. W oświadczeniu telewizyjnym przekazano, że testy bomby zakończyły się sukcesem. 
Kim Dzong Un w trakcie wizyty w zakładach produkujących broń
Kim Dzong Un w trakcie wizyty w zakładach produkujących brońFoto: PAP/EPA/KCNA

Wcześniej północnokoreański dyktator Kim Dzong Un dokonał inspekcji zakładów, gdzie trwają prace nad nową bronią. Jej moc ma dochodzić do setek kiloton i może zostać zdetonowana na dużych wysokościach.

Czytaj więcej
korea trzesienie 1200.jpg
Wstrząsy sejsmiczne w Korei Płn. "Możliwa próba jądrowa"

Kim Dzong Un podkreślił, że nowa broń został skonstruowana wyłącznie z elementów dostępnych w kraju. Pjongjang deklaruje, że może stworzyć tyle bomb wodorowych, ile będzie potrzebował.

Na terytorium Korei Północnej odnotowano dziś wstrząs sejsmiczny o sile ponad 6 stopni w skali Richtera. Był to prawdopodobnie test nowej bomby jądrowej, 10 razy silniejszej od odpalonej poprzednio, przed rokiem. Byłaby to szósta próba nuklearna Północnej Korei.

koz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wstrząsy sejsmiczne w Korei Płn. "Możliwa próba jądrowa"

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2017 06:56
Sztab generalny armii południowokoreańskiej oświadczył w niedzielę, że dwa wstrząsy odnotowane tego dnia na terytorium w Korei Północnej najprawdopodobniej oznaczają, że reżim w Pjongjangu dokonał kolejnej, szóstej próby jądrowej.
rozwiń zwiń