Polskie Radio

Rajdowe MŚ: znakomita jazda Kajetanowicza na odcinkach specjalnych Rajdu Turcji

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2018 14:13
Kajetan Kajetanowicz (Ford Fiesta R5) był najszybszy wśród kierowców WRC2 na wszystkich trzech porannych odcinkach specjalnych Rajdu Turcji.
Audio
  • Kajetan Kajetanowicz ma już niewielkie szanse na to, by znaleźć się na podium rajdu Turcji w klasie WRC2 (IAR)
  • Kajetanowicz, który wygrał cztery z sześciu sobotnich odcinków specjalnych w tej klasie, po 13. próbie czasowej spadł z trzeciego na czwarte miejsce (IAR)
Kajetan Kajetanowicz
Kajetan Kajetanowicz Foto: shutterstock.com/Rodrigo Garrido

Dzięki temu trzykrotny mistrz Europy odrobił część strat w klasyfikacji WRC2, jakie poniósł pierwszego dnia z powodu problemów technicznych. 

W WRC2 po dziesięciu OS-ach prowadzi Brytyjczyk Chris Ingram (Skoda Fabia R5), Kajetanowicz jest czwarty, do trzeciego Włocha Simone Tempestiniego (Citroen C3 R5) traci tylko 4 s.

Sporego pecha miał dotychczasowy lider WRC2 Czech Jan Kopecky (Skoda Fabia R5), który uszkodził układ przeniesienia napędu, stracił ponad 2 minuty i spadł w klasyfikacji klasy na drugą pozycję.


W klasyfikacji generalnej Kajetanowicz awansował na 12. pozycję, do lidera Norwega Andreasa Mikkelsena (Hyundai I20 WRC) traci 16.01,6.

TVP

(mb) 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rajd Sardynii: Ogier prowadzi na Sardynii, Polacy daleko

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2018 20:33
Obrońca tytułu Francuz Sebastien Ogier (Ford Fiesta WRC) jest po drugim etapie liderem Rajdu Sardynii, siódmej rundy mistrzostw świata. Polscy kierowcy - Łukasz Pieniążek (Skoda Fabia R5) i Kajetan Kajetanowicz (Ford Fiesta R5) plasują się na dalszych miejscach.
rozwiń zwiń