Polskie Radio
Section05
Moto sport

FORMUŁA 1 "Korona kamp" by się zarazić? Kontrowersyjny pomysł w F1

Na zaskakujący pomysł wpadł Helmut Marko, doradca Red Bulla do spraw motosportu. Austriak w rozmowie z telewizją ORF postulował zorganizowanie "korona kampu", na którym zebrać mieliby się wszyscy kierowcy startujący z logiem czerwonego byka. - To byłby idealny czas na infekcję - tłumaczył Marko, który chciałby, żeby zawodnicy celowo zarazili się koronawirusem, by nabyć naturalną odporność. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Formuła 1 Moto sport sporty motorowe koronawirus

Ruszyły zwolnienia mechaników. Otwarty list do środowiska żużlowego

Świat zmaga się z koronawirusem (SARS-CoV-2), a skutki kryzysu odczuwają również kluby, federacje, związki czy inni pracownicy związani ze środowiskiem sportowym. Nie inaczej jest w przypadku zespołów żużlowych i mechaników, którzy jako pierwsi odczuli skutki pandemii. Część z zawodników w powodu opóźnienia sezonu i wstrzymania wypłat musiała się rozstać ze swoimi mechanikami, gdyż w obecnej sytuacji nie była ich w stanie opłacać.
Zobacz więcej na temat:  żużel Moto sport sporty motorowe SPORT koronawirus

SPEEDWAY GRAND PRIX Koronawirus przeszkadza żużlowcom. GP Polski przełożone

Ze względu na epidemię koronawirusa Polski Związek Motorowy w porozumieniu ze Światową Federacją Motocyklową (FIM) zdecydował o zmianie daty Grand Prix Polski na żużlu, które miało inaugurować sezon indywidualnych mistrzostw świata w jeździe na żużlu. Impreza, która miała odbyć się 16 maja na PGE Narodowym w Warszawie, została przełożona na 8 sierpnia. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT żużel sporty motorowe Moto sport Speedway grand prix koronawirus Koronawirus w Polsce Stadion Narodowy

FORMUŁA 1 Nowy kalendarz Formuły 1? "Sezon może zostać przedłużony"

Szef Formuły 1, Chase Carey, przyznał, że z powodu pandemii koronawirusa (SARS-CoV-2) kilka wyścigów już zostało odwołanych i potwierdził, że rozważana jest możliwość anulowania letniej przerwy w startach oraz przedłużenia nawet do grudnia sezonu. Zamiast 22 planowanych wyścigów o Grand Prix w sezonie, możliwe będzie rozegranie najwyżej 15-18.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Formuła 1 Moto sport sporty motorowe koronawirus

FORMUŁA 1 Kalendarz Grand Prix Formuły 1 w sezonie 2020

Sezon 2020 miał się składać z rekordowej liczby 22 wyścigów. Rywalizacja miała rozpocząć się 15 marca od Grand Prix Australii na torze w Melbourne, a zakończyć 29 listopada na Yas Marina w Abu Zabi. Plany organizatorów Formuły 1 zostały jednak pokrzyżowane przez pandemię koronawirusa (SARS-CoV-2), przez którą zdecydowano się odwołać pierwsze osiem rund mistrzostw świata. 
Zobacz więcej na temat:  Formuła 1 Moto sport sporty motorowe SPORT

PGE EKSTRALIGA Sezon żużlowy w maju? PGE Ekstraliga podjęła decyzję

- W piątek (20 marca) Główna Komisja Sportu Żużlowego poinformowała o efektach rozmów z klubami 1. oraz 2. Ligi Żużlowej. Zgodnie z ustaleniami, informacja o rozpoczęciu rozgrywek będzie podana po odwołaniu stanu epidemicznego w Polsce - czytamy na oficjalnej stronie PGE Ekstraligi. Wciąż nie wiadomo również czy sezon rozpocznie się w maju.
Zobacz więcej na temat:  Ekstraliga Moto sport SPORT żużel sporty motorowe koronawirus Koronawirus w Polsce