Polskie Radio

Na pohybel pandemii! Nowe piosenki Micka Jaggera i Alanis Morissette

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2021 11:16
Ciężkie jest życie gwiazdy rocka odciętej od grania koncertów i kontaktu z fanami. Żeby się o tym przekonać, wystarczy posłuchać nowych utworów Micka Jaggera i Alanis Morissette stworzonych w trakcie przedłużającej się pandemii koronawirusa.
Alanis Morissette
Alanis MorissetteFoto: Shutterstock.com/JStone

"Nie ma dnia, bym nie słyszała w głowie naszej muzyki, bym nie tęskniła za przyjemnością bycia w waszym towarzystwie" – śpiewa Alanis Morissette w nowej piosence "I Miss the Band". Kanadyjska wokalistka wpisała się tym samym w szeregi artystów, dla których życie bez koncertowania to istna udręka.

Nowy utwór Alanis nagrała solo, akompaniując sobie jedynie na fortepianie. Towarzyszący mu teledysk składa się z archiwalnych ujęć z tras koncertowych, na których widzimy szalejących na scenie muzyków oraz tłumy rozentuzjazmowanych fanów – oczywiście bez maseczek na twarzach.

Alanis Morissette - "I Miss the Band", źródło: YouTube / Alanis Morissette

– Życie w tej branży może być niewiarygodnie trudne i samotne – ubolewa Morissette za pośrednictwem mediów społecznościowych. Artystka cały dochód z nowej piosenki postanowiła przekazać na konto organizacji Backline, wspierającej ludzi z branży muzycznej podczas trwającej już od ponad roku zapaści spowodowanej pandemią.

Za starymi, dobrymi czasami tęskni też Mick Jagger. Wokalista The Rolling Stones, jak przystało na rockandrollowego samca alfa, nie roztkliwia się jednak nad swym losem w łzawej balladce. Z pomocą Dave'a Grohla z Foo Fighters nagrał mocny, rockowy kawałek "Easy Sleazy", w którym wygraża pięścią nękającemu ludzkość wirusowi, mającemu na sumieniu odwołanie tras koncertowych i mecze piłkarskie z dołożonym sztucznie aplauzem publiczności.

Mick Jagger - "Easy Sleazy", źródło: YouTube / Mick Jagger

Mimo pandemii 77-letniego Jaggera na szczęście nie opuszcza poczucie humoru. W tekście utworu nabija się z gwiazd tańczących na TikToku ("wziąłem lekcję samby i wylądowałem na tyłku") i zwolenników teorii spiskowych ("wstrzyknęli mi szczepionkę, mam teraz Billa Gatesa w krwiobiegu"). Wyraża przy tym nadzieję, że niebawem cały ten koszmar się skończy i lockdown stanie się tylko wspomnieniem, które będziemy chcieli wymazać z pamięci.

kc

Czytaj także

"Rolling Stones" - jedna płyta i dwa światy

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2021 05:45
57 lat temu, 16 kwietnia 1964 roku zadebiutowała na rynku płytowym słynna grupa The Rolling Stones. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Alanis Morissette z nowym singlem i albumem

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2020 14:41
Posłuchajcie "Reckoning".
rozwiń zwiń