Polskie Radio
Section05
Rolling Stones

Elżbieta II i inne ikony popkultury, czyli co nam dała Wielka Brytania?

Wielka Brytania niewątpliwie jest europejskim liderem w kształtowaniu trendów. Brytyjczycy dali światu największą liczbę popkulturowych ikon, a jedną z nich była sama królowa Elżbieta II. Z czego mieszkańcy Wysp są dumni oraz jakich artystów im zawdzięczamy?
Zobacz więcej na temat:  Wielka Brytania Karol Gnat Trójka Królowa Elżbieta II zespół literatura MUZYKA FILM ikony popkultury The Beatles Rolling Stones Queen Pink Floyd Tolkien James Bond

1967 rok - The Rolling Stones w Polsce, fiat 125p i samotny rejs

Tym razem z Justyną Majchrzak wybierzemy się do roku 1967. Obfitował on w wydarzenia radosne, zaskakujące i tragiczne. Wydarzeniem roku był występ brytyjskiej supergrupy The Rolling Stones w Warszawie. To też rok, w którym m.in. zjechał z taśmy pierwszy fiat 125p, oraz rok pożegnania słynnego aktora Zbigniewa Cybulskiego.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka historia Polski historia PRL Rolling Stones Zbigniew Cybulski fiat 125p MUZYKA Leonid Teliga oceany Justyna Majchrzak

Legenda światowego rocka, bit Stonesów. Charlie Watts we wspomnieniach

- Charlie Watts był najlepszym perkusistą i wspaniałym towarzyszem - napisał o zmarłym perkusiście zespołu The Rolling Stones Elton John. Charlie był opoką - powiedział Paul McCartney. Bit Stonesów; nie ma słów, ten rytm mówi sam za siebie - napisał z kolei Lenny Kravitz. Cichy, elegancko ubrany Watts był często wymieniany jako jeden z najlepszych perkusistów rockowych świata. Odszedł od nas w wieku 80 lat. Jak go zapamiętamy?
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT odeszli 2021 społeczeństwo MUZYKA Rolling Stones KULTURA

Zmarł Charlie Watts. Wspominamy perkusistę The Rolling Stones

W środę na antenie Programu 1 Polskiego Radia wspominaliśmy Charliego Wattsa, perkusistę zespołu The Rolling Stones. Muzyk zmarł we wtorek (24.08) w wieku 80 lat. Watts był wymieniany jako jeden z najlepszych perkusistów rockowych świata. Towarzyszył Rolling Stonesom przez niemal 60 lat, podczas których zespół stał się supergwiazdą muzyki rockowej. 
Zobacz więcej na temat:  Rolling Stones KULTURA MUZYKA Polskie Radio

Michał Kirmuć: Charlie Watts był perkusistą bardzo oryginalnym

We wtorek 25 sierpnia świat obiegła wiadomość o śmierci Charliego Wattsa, perkusisty grupy The Rolling Stones. Miał 80 lat, z czego 60 występował z gitarzystą formacji Keithem Richardsem i wokalistą Mickiem Jaggerem. – To jedna z tych informacji, których absolutnie nikt się nie spodziewał. Rolling Stonesi to zespół, który wydawał się wieczny – powiedział Michał Kirmuć, dziennikarz Trójki, a także gitarzysta i perkusista.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Łukasz Ciechański MUZYKA zespół muzyka hp Michał Kirmuć Rolling Stones perkusja odeszli 2021