Polskie Radio

Slash na Gibsonie zagra na płycie wydanej przez… Gibson Records!

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2021 12:28
Jeden z najsłynniejszych na świecie producentów gitar ogłosił uruchomienie własnej wytwórni płytowej. Pierwszą pozycją w katalogu nowopowstałej firmy będzie kolejny album Slasha.
Slash
SlashFoto: Fabio Diena/Shutterstock

Na pytanie: "Z czym kojarzy ci się słowo Gibson?", zdecydowana większość fanów rocka bez zastanowienia odpowie: "Z gitarami!". Na instrumentach tej amerykańskiej firmy o ponadstuletniej tradycji grali najwięksi herosi rockowego rzemiosła: od Jimmy'ego Page'a z Led Zeppelin, przez muzyków AC/DC, po Erica Claptona. Jednym najpopularniejszych modeli Gibsona jest Les Paul, nazwany tak na cześć wirtuoza gitary, a jednocześnie pomysłowego lutnika.

Ze swoim Gibsonem Les Paulem nie rozstaje się Slash. Gitarzysta pozostaje wierny marce od początków kariery w grupie Guns N' Roses, czyli od lat 80. Od 2017 roku jest on również oficjalnym ambasadorem firmy, uhonorowanym swym własnym modelem gitary. Nic dziwnego, że to właśnie on został pierwszym artystą, który podpisał kontrakt nagraniowy z powołaną do życia wytwórnią Gibson Records. Muzyk zapewnia, że to dla niego wielki zaszczyt. – To z pewnością ukoronowanie naszego partnerstwa. Współpracując blisko z Gibsonem od bardzo dawna, wiem, że to będzie wytwórnia rzeczywiście wspierająca kreatywnie swoich artystów. Nie tylko mnie, ale każdego, z kim zdecydują się pracować – stwierdził Slash po ogłoszeniu informacji o jego nowym wydawcy.

Guns N' Roses - "Sweet Child O' Mine", źródło: YouTube / Guns N' Roses

Nowy album Slasha ma się ukazać w 2022 roku. Gitarzysta nagra go razem ze swym wieloletnim kompanem, wokalistą Mylesem Kennedym i grupą The Conspirators. Partnerem strategicznym nowej wytwórni Gibson Records jest BMG, czwarty co do wielkości fonograficzny koncern na świecie.

kc

 

 

Czytaj także

Chester Bennington i Chris Cornell – śmiertelnie mocny uścisk przyjaźni

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2021 14:54
20 lipca 2017 roku w swoim kalifornijskim domu powiesił się wokalista grupy Linkin Park, Chester Bennington. Stało się to dokładnie w dniu urodzin jego przyjaciela Chrisa Cornella, który targnął się na swe życie dwa miesiące wcześniej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Będą nowe utwory Stonesów i Faces! Ronnie Wood uchyla rąbka tajemnicy

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2021 14:14
Ta wiadomość z pewnością podniosła ciśnienie fanom klasycznego rocka. Gitarzysta Ronnie Wood wyznał w wywiadzie, że spotkał się ostatnio w studiu nagraniowym z Mickiem Jaggerem. Mało tego, trwają też prace nad pierwszą od czterech dekad płytą grupy The Faces, z Rodem Stewartem w składzie!
rozwiń zwiń