Polskie Radio

Guns N' Roses w oparach absurdu

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2021 13:08
Legenda rocka zaprezentowała nowy utwór, zatytułowany "Absurd". Premierowe wykonanie miało miejsce podczas koncertu w Bostonie, który odbył się w miniony wtorek.
Axl Rose
Axl RoseFoto: Forum / REGIONAL MUSIC / BACKGRID

– Usłyszeliście tutaj po raz pierwszy nową piosenkę Guns N' Roses – powiedział Axl Rose publiczności zgromadzonej 3 sierpnia na koncercie w Fenway Park w Bostonie, tuż po wykonaniu przez zespół kawałka zatytułowanego "Absurd". – Niektórzy z was mogli ją słyszeć wcześniej pod innym tytułem – dodał wokalista.

Faktycznie, "Absurd" jest tak naprawdę zmodyfikowaną wersją utworu "Silkworms", który powstał w trakcie nagrywania albumu "Chinese Democracy" z 2008 roku. Ostatecznie nie znalazł się on na płycie, ale wierni fani grupy mogli go znaleźć w internecie. Od jakiegoś czasu członkowie Guns N' Roses zapewniają, że pracują nad nowymi piosenkami, ale wciąż nie podali żadnych konkretnych informacji na temat ewentualnego wydania kolejnej płyty.

Czy utwór "Absurd" dorównuje poziomem takim klasykom, jak "Sweet Child O' Mine", "Paradise City" czy "Welcome to the Jungle", każdy może przekonać się sam, oglądając krążące po sieci nagrania z koncertu w Bostonie.

kc

Czytaj także

Teledysk do "Sweet Child O' Mine" pierwszym klipem z lat 80. z miliardem odsłon

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2019 14:27
Popularność Gunsów nie słabnie - właśnie pobili kolejny rekord.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Slash na Gibsonie zagra na płycie wydanej przez… Gibson Records!

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2021 12:28
Jeden z najsłynniejszych na świecie producentów gitar ogłosił uruchomienie własnej wytwórni płytowej. Pierwszą pozycją w katalogu nowopowstałej firmy będzie kolejny album Slasha.
rozwiń zwiń