Polskie Radio

Springsteen, Vedder i Morello w klasyku AC/DC

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2021 15:17
Słynny utwór "Highway to Hell" z repertuaru zespołu AC/DC doczekał się nowej wersji w wykonaniu rockowego tercetu marzeń: Bruce Springsteen, Eddie Vedder i Tom Morello. Jest to zwiastun solowego albumu gitarzysty Rage Against The Machine, który ma się ukazać w październiku.
Tom Morello i Bruce Springsteen
Tom Morello i Bruce SpringsteenFoto: Forum / Zuma Press / Jason Moore

"Highway To Hell" to tytułowa piosenka z wydanego w 1979 roku longplaya AC/DC – ostatniego nagranego z udziałem wokalisty Bona Scotta. 42 lata później kawałek wziął na warsztat mistrz gitarowego rzemiosła, Tom Morello, którego charakterystyczne solówki zdobią płyty zespołów Audioslave i Rage Against The Machine.

Do współpracy przy nagraniu utworu Tom zaprosił starych kolegów z muzycznej branży, a zarazem jednych z najwybitniejszych wokalistów na rockowej scenie, Bruce'a Springsteena i Eddiego Veddera z Pearl Jam. Każdy z nich zaśpiewał po jednej zwrotce piosenki, natomiast w refrenach słychać ich połączone głosy. Sam Morello jak zwykle wykazał się gitarową kreatywnością, zmieniając zupełnie oryginalne solo Angusa Younga.

Tom Morello – "Highway To Hell" (ft. Bruce Springsteen & Eddie Vedder), źródło: YouTube / Tom Morello 

"Highway To Hell" jest zwiastunem nowego albumu gitarzysty, "The Atlas Underground Fire", którego premierę wyznaczono na 15 października. – Ta płyta była dla mnie łodzią ratunkową w trudnym czasie. Pozwoliła mi znaleźć nowe sposoby tworzenia globalnych połączeń artystycznych, które pomogły przemienić strach i lęk w muzyczną ekspresję i rockowe jamy – powiedział Morello. W nagraniu krążka wzięło udział więcej znakomitych gości, m.in. Mike Posner, Damien Marley i członkowie formacji Bring Me the Horizon.

kc

Czytaj także

Antyatomowy koncert Springsteena trafi na ekrany

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2021 13:00
Fani Bruce'a Springsteena stęsknieni za jego koncertami dostaną niebawem prezent w postaci filmu "The Legendary 1979 No Nukes Concerts", dokumentującego antynuklearne występy "Bossa" sprzed ponad czterech dekad.
rozwiń zwiń
Czytaj także

ZZ Top gra dalej. Będą nowe utwory z udziałem Dusty'ego Hilla

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2021 10:38
Billy Gibbons, wokalista i gitarzysta ZZ Top ujawnił, że grupa pracuje nad materiałem na nową płytę. Mają się na niej znaleźć m.in. utwory, w których gra i śpiewa zmarły niedawno Dusty Hill. Zespół kontynuuje też trasę koncertową, zgodnie z życzeniem wyrażonym przed śmiercią przez basistę.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Guns N' Roses w oparach absurdu

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2021 13:08
Legenda rocka zaprezentowała nowy utwór, zatytułowany "Absurd". Premierowe wykonanie miało miejsce podczas koncertu w Bostonie, który odbył się w miniony wtorek.
rozwiń zwiń