Polskie Radio
Section05
Pearl Jam

"Pierwsza Trójka – Lista Przebojów". Na topie Nene Heroine ft. Kasia Lins, Jan Tymoteusz!

Sensacyjna zmiana na szczycie notowania: Kaśka Sochacka z najnowszą piosenką "Szum" musiała w "Pierwszej Trójce – Liście Przebojów" ustąpić miejsca formacji Nene Heroine wspieranej przez Kasię Lins i Jana Tymoteusza. W audycji gościnnie pojawili się Gaba Kulka i Łukasz Lach, którzy dali mini koncert.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Pierwsza Trójka – Lista Przebojów Kaśka Sochacka Piotr Metz MUZYKA nene heroine Kasia Lins jan tymoteusz Lenny Kravitz Pablopavo i Ludziki Tomasz Makowiecki Bovska Billie Eilish matylda/Łukasiewicz Gaba Kulka

Grunge - na czym polegał fenomen sceny Seattle?

Flanelowe koszule, ciężkie buty, włóczkowe czapki i długie włosy. Wszystko to było zewnętrznym symbolem buntu i wiązało się z popularnym w latach 90. kierunkiem muzycznym grunge. Zespoły takie jak Nirvana czy Pearl Jam eksponowały swoją niezależność od muzycznego mainstreamu. W Czwórce sprawdzamy, jak to się stało, że grupy z Seattle na stałe wpisały się w historię światowej muzyki. 
Zobacz więcej na temat:  Czwórka język polski MUZYKA Nirvana Alice In Chains Rock Kamil Jasieński

Mark Lanegan, burze i huraganowy wiatr

– Pół godziny temu scenariusz audycji był zupełnie inny – przyznał na samym początku audycji Michał "Grabek" Grabkowski. Wydarzeniem, które nadało ton najnowszemu wydaniu "Dogrywki", było odejście Marka Lanegana, jednego z pionierów sceny grunge'owej, któremu największą popularność przyniosła rola wokalisty Screaming Trees. Oprócz tego w audycji usłyszeliśmy m.in. najnowsze solowe dokonania innego grunge'owca – Eddiego Veddera oraz polską grupę Konstelacje, z utworem o znaczącym tytule: "Burze i huraganowy wiatr".
Zobacz więcej na temat:  Michał Grabkowski Trójka MUZYKA muzyka hp Voo Voo Wojciech Waglewski Eddie Vedder Rock