Polskie Radio

Mike Patton odwołuje koncerty. Powodem problemy psychiczne wokalisty

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2021 11:06
Fani talentu Mike'a Pattona mogą czuć się zaniepokojeni. Ze względu na problemy ze zdrowiem psychicznym, które nasiliły się w czasie pandemii, wokalista odwołał zaplanowane na jesień koncerty z zespołami Faith No More i Mr. Bungle.
Mike Patton
Mike Patton Foto: Shutterstock.com/Marko Zamrznuti tonovi

O swej niedyspozycji Patton poinformował za pośrednictwem oficjalnie brzmiącego komunikatu w mediach społecznościowych. "Przykro mi donieść, że z powodów związanych ze zdrowiem psychicznym nie mogę wziąć udziału w zaplanowanych koncertach Faith No More i Mr. Bungle" – napisał wokalista. "Mam problemy, które nasiliły się przez pandemię i z którymi muszę się w tej chwili uporać. Nie czuję, abym mógł dać z siebie tyle, ile powinienem, a nie mam zamiaru dawać mniej niż sto procent. Przepraszam naszych fanów, mam nadzieję, że niebawem to nadrobimy" – czytamy w dalszej części oświadczenia.

Faith No More - "Evidence", źródło: YouTube / UPROXX Indie Mixtape

Do wieści o złym stanie zdrowia swojego frontmana odnieśli się koledzy z grupy Faith No More. "Powiedzenie, że jesteśmy zdruzgotani odwołaniem koncertów, byłoby wielkim niedopowiedzeniem" – napisali muzycy, dodając, że jest to cios dla całej ekipy technicznej, która przez dwa lata pandemii nie miała pracy, i dla fanów mających nadzieję zobaczyć zespół na żywo po długiej przerwie.

"Niezależnie od tego wszystkiego, mamy jednak członka rodziny, który potrzebuje pomocy. Uważamy, że zagranie tych koncertów za wszelką cenę miałoby destrukcyjny wpływ na Mike'a, którego wartość jako naszego brata znaczy dla nas więcej niż jego praca wokalisty. Może liczyć na nasze stuprocentowe wsparcie w tym, czego potrzebuje, aby dojść do siebie. Was też prosimy o wsparcie w tym momencie. Dziękujemy, że wciąż w nas wierzycie" – zakończyli swój wywód czterej członkowie Faith No More.

Grupa miała w planach kilkanaście koncertów w Stanach Zjednoczonych na przełomie września i października. Obejmowały one występ na festiwalu Riot Fest w Chicago, gdzie Patton miał się pojawić również ze swoją inną formacją, Mr. Bungle, w której udziela się równolegle do działań pod szyldem Faith No More.

Czytaj także

Mike Patton i grupa Tomahawk wracają po latach z nowym albumem

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2021 13:52
Posłuchajcie pierwszego utworu "Business Casual".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Mike Patton: więcej niż Faith No More

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2021 17:08
53 lata kończy dziś Mike Patton, wokalista kojarzony najbardziej z grupą Faith No More. Jeden z największych pracoholików w branży muzycznej zapewne uczci ten jubileusz nagraniem kolejnego utworu, a może nawet całej płyty.
rozwiń zwiń