Polskie Radio

Genesis wraca na scenę. Czy to już ostatnie tournée?

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2021 15:13
Rozpoczynająca się dziś brytyjsko-amerykańska trasa koncertowa Genesis może być ostatnią szansą, by zobaczyć na żywo legendarną grupę. Tak przynajmniej twierdzi Phil Collins, który boryka się z poważnymi problemami ze zdrowiem.
Phil Collins na koncercie Genesis w 2007 roku
Phil Collins na koncercie Genesis w 2007 rokuFoto: Forum / Bruno Marzi / MEGA

"The Last Domino?" – taki szyld nosi pierwsze od 14 lat tournée zespołu Genesis, rozpoczynające się 20 września od koncertu w Birmingham. Dziś wieczorem za bębnami nie zasiądzie jednak Phil Collins, lecz jego syn Nic. Wszystkiemu winne są dolegliwości, które nękają 70-letniego artystę od dłuższego czasu, a które nasiliły się ostatnio. – Z trudem mogę utrzymać w dłoniach pałeczki – wyznał niedawno Phil w rozmowie z BBC.

Zwiastun trasy "The Last Domino?", źródło: YouTube / Genesis

Z kolei w najnowszym wywiadzie dla magazynu "Mojo" Collins nawiązał do dwuznacznego tytułu tournée. Stwierdził, że widniejący na jego końcu pytajnik, dający fanom nadzieję na kolejne lata występów grupy Genesis, z jego punktu widzenia jest nieaktualny. – Ta trasa po Anglii i Ameryce już mi wystarczy – stwierdził śpiewający perkusista.

Mniej kategoryczny jest jego kolega z zespołu, Tony Banks. – Myślę, że to trochę zależy od tego, jak nam pójdzie, jak Phil sobie z tym wszystkim poradzi, jak przyjmie nas publiczność i jak wszyscy będziemy się czuć – powiedział gitarzysta Genesis.

W ramach trasy "The Last Domino?" zaplanowano łącznie 37 występów. Od 20 września do 13 października grupa da 16 koncertów w Wielkiej Brytanii, m.in. w Birmingham, Manchesterze, Liverpoolu, Glasgow i Londynie. W połowie listopada muzycy wyruszą za ocean, by w ciągu miesiąca zagrać kolejnych 21 koncertów, od Chicago, przez Toronto i Nowy Jork, po Boston. Pierwsze trzy występy, które miały się odbyć w minionym tygodniu w Dublinie i Belfaście, zostały odwołane ze względu na obostrzenia związane z pandemią.

kc

Czytaj także

Phil Collins: perkusja jest dla mnie najważniejsza

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2019 19:00
– Phil Collins jest talentem czystej wody, a takowe współcześnie w muzyce pop zdarzają się coraz rzadziej. Muzyk, producent, aktor, lider i… biznesmen – przedstawia swojego rozmówcę Piotr Stelmach.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Genesis i liczne powiązania muzyczne

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2021 01:14
"Nocny przegląd myśli" to okazja do zapoznania się z muzycznymi dokonaniami artystów oraz zastanowieniem się nad łączącymi ich powiązaniami.
rozwiń zwiń