Polskie Radio
Section05
genesis

Nick Mason, Steve Hackett i inne legendy rocka w Spodku. Kamil Kubica: To wyraz sentymentu

Podczas tegorocznej odsłony festiwalu Summer Fog w Katowicach (15-16.07) wraz ze swoimi zespołami wystąpią legendy światowego rocka: Nick Mason, były perkusista Pink Floyd, oraz Steve Hackett, przed laty gitarzysta Genesis. Wśród wykonawców znajdziemy także polskich artystów, m.in. SBB i Riverside. - Ten festiwal jest wyrazem pewnego sentymentu - przyznaje jego organizator, Kamil Kubica.
Zobacz więcej na temat:  Kamil Wicik Pink Floyd Rock muzyka rozrywkowa Katowice genesis Nick Mason Steve Hackett

Twarz otwierająca samochód. System na miarę XXI wieku?

Na początku był zwykły kluczyk. Potem pojawiły się specjalne karty, smartfony, a nawet podskórny chip. Sposobów na dostanie się do wnętrza auta jest coraz więcej. Firma Genesis wpadła na pomysł, aby umożliwić kierowcy otwarcie samochodu po zeskanowaniu twarzy.
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio kierowca kierowcy samochód samochody motoryzacja radio kierowcow radiokierowcow radiokierowców radio kierowców online radio kierowców jedynka polskie radio kierowców online radio dla kierowców polskie radio kierowcow polskie radio kierowców dab+ radio kierowcow 24 polskie radio kierowcy radio kierowców 24 genesis Korea Południowa technologie skan skanery ciała nowoczesne technologie

Pora na sport i muzykę

Najnowszą odsłonę audycji "Pora na rytm" wypełniła mieszanka sportu i muzyki. Mecz polskich siatkarzy z katowickiego Spodka zrelacjonował Dariusz Urbanowicz, nagrania muzyczne ze studia w Warszawie zaprezentował Leszek Adamczyk. W programie znaleźli się m.in.: The Stranglers, Genesis, Metallica, Motörhead, Jimi Hendrix, Lindsay Buckingham, King Zebra, The Vaccines i Marek Dyjak. 
Zobacz więcej na temat:  Leszek Adamczyk Trójka MUZYKA muzyka hp genesis Phil Collins Dariusz Urbanowicz Motorhead

Muzyczne przemiany Kuby Witkowskiego

- To muzyka, która mi towarzyszyła w bardzo szczególnym czasie. Pamiętam dojazdy do redakcji o świcie, miałem dyżury, które się rozpoczynały o 6.30, jeździłem tramwajem przez Stare Miasto. Trwało to pół godziny. To jest płyta, która kojarzy mi się z Poznaniem - opowiadał Kuba Witkowski o albumie Możdżer Danielsson Fresco "The Time". 
Zobacz więcej na temat:  Tomasz Żąda Trójka Kuba Witkowski MUZYKA Arka Noego dead can dance anathema genesis Aerosmith