Polskie Radio

Targi Wydawców Katolickich. Wśród wystawców Agencja Muzyczna Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2021 10:09
Dziś w Arkadach Kubickiego w Warszawie rozpoczynają się Targi Wydawców Katolickich. To już 26. edycja najważniejszego wydarzenia wystawienniczego, o charakterze ogólnopolskim, poświęconego publikacjom o tematyce religijnej. Wśród wystawców jest Agencja Muzyczna Polskiego Radia.
Zamek Królewski w Warszawie
Zamek Królewski w WarszawieFoto: Shutterstock/Ric Jacyno

Po ponad rocznej przerwie, ze względu na pandemię COVID-19, Targi Wydawców Katolickich wracają do Arkad Kubickiego i Ogrodów Zamku Królewskiego w Warszawie.

Podczas tegorocznej odsłony Targów swój wydawniczy dorobek zaprezentuje blisko 100 wystawców, wśród których znajdą się oficyny kościelne, zakonne oraz świeckie z całego kraju. Również tym razem nie zabraknie przedstawicieli wydawców zagranicznych. Gościem Honorowym wydarzenia są w tym roku Archiwa Watykańskie.

Tematy przewodnie 26.edycji Targów Wydawców Katolickich to hasła związane z programem duszpasterskim: Eucharystia daje życie. Zgromadzeni na świętej Wieczerzy, Rok Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia, Rok Rodziny, Rok Świętego Józefa, Rok Konstytucji 3 Maja, Rok Cypriana Kamila Norwida.

Tegoroczna edycja, w związku z obowiązkiem zachowania reżimu sanitarnego, odbędzie się na dwóch płaszczyznach. Tej tradycyjnej w Arkadach Kubickiego oraz w wolnej przestrzeni Ogrodów Zamku Królewskiego, gdzie targowe wydarzenie skoncentrują się wokół namiotów przygotowanych dla poszczególnych wystawców.

XXVI Targi Wydawców Katolickich trwać będą od 23 do 26 września.

Jak co roku kluczowym akcentem Targów jest Nagroda Stowarzyszenia Wydawców Katolickich FENIKS, która w tym roku wręczona zostanie po raz 23. Wyróżnienie przyznawane jest w kilkunastu kategoriach tematycznych, począwszy od kategorii literackiej czy edytorskiej, poprzez publikacje dla dzieci i młodzieży, multimedia, książki historyczne oraz współczesną i tradycyjna muzykę chrześcijańską.

W obecnej edycji o ten najważniejszy laur przyznawany publikacjom o tematyce religijnej rywalizuje niemal 300 publikacji zgłoszonych przez kilkadziesiąt krajowych podmiotów wydawniczych.

Wyniki tegorocznego konkursu zostaną ogłoszone podczas uroczystości oficjalnego otwarcia Targów, która odbędzie się w czwartek 23 września o godz. 12 w Arkadach Kubickiego. Wręczenie Nagród Stowarzyszenia Wydawców Katolickich FENIKS 2021 zaplanowano natomiast podczas Uroczystej Gali i koncertu w dniu 25 września 2021 r. (godz. 19.30) w Katedrze Polowej Wojska Polskiego, Warszawa, ul. Długa 13/15.

Tradycyjnie już Zarząd Stowarzyszenia Wydawców Katolickich przyzna także Nagrody Małego FENIKSA, którymi honorowane są osoby i instytucje szczególnie zasłużone na niwie promocji treści i publikacji katolickich w mediach i przestrzeni kulturalno-społecznej.

Szczegółowy program tegorocznych Targów Wydawców Katolickich znajduje się na stronie Organizatora