Polskie Radio
Section05
Targi Wydawców Katolickich

Targi Wydawców Katolickich 2023: wydarzenie dla ducha i dla ciała

Tegoroczna odsłona Targów Wydawców Katolickich powoli przechodzi do historii. Za nami cztery dni spotkań z autorami, możliwość zapoznania się z najnowszymi publikacjami, a także wręczenie nagród Feniksy, której laureatem zostało między innymi Polskie Radio. W ostatnim dniu wydarzenia uczestnicy targów będą mogli zobaczyć również film "Prorok" o życiu kardynała Stefana Wyszyńskiego.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Anna Popek Targi Wydawców Katolickich KULTURA literatura

Wręczono nagrody Stowarzyszenia Wydawców Katolickich Feniks 2023. Uhonorowano Polskie Radio

W warszawskiej katedrze św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika odbyła się finałowa gala nagrody Feniksy Stowarzyszenia Wydawców Katolickich. Wśród laureatów znalazło się Polskie Radio i jego wydawnictwa. W tym roku Feniksem w kategorii "multimedia" doceniono dwa albumy: "Biało-Czerwona Podziemna 1939-1963" oraz "Kolekcja płyt gramofonowych Polskiego Radia z września 1939 roku. Polskie Radio uhonorowano też "Medialnym" Feniksem Specjalnym. Stowarzyszenie Wydawców Katolickich przyznało tę szczególną nagrodę w uznaniu misji, jaką pełni publiczny nadawca, pielęgnując tradycję chrześcijańską i dziedzictwo katolickie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Kościół chrześcijaństwo Targi Wydawców Katolickich społeczeństwo

Polskie Radio uhonorowane - Feniks Specjalny 2023 w kategorii "Multimedia" [ZOBACZ WIDEO]

– To ogromne wyróżnienie dla Polskiego Radia. Niezwykle ważne dla wszystkich pracowników, którzy wypełniają swoje codzienne zadania – podkreśliła, odbierając nagrodę Feniksa Specjalnego, Elżbieta Berus-Tomaszewska, dyrektor Archiwum Polskiego Radia. Publiczny nadawca znalazł się wśród laureatów Nagród Stowarzyszenia Wydawców Katolickich "w uznaniu misji, jaką pełni wobec Narodu Polskiego, pielęgnując jego tradycję chrześcijańską i dziedzictwo katolickie - stojąc na straży wartości religijnych i narodowych".
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU Targi Wydawców Katolickich Agencja Muzyczna Polskie Radio KSIĄŻKA MUZYKA

Kardynał Müller: ataki na Jana Pawła II to próba zniszczenia Polski jako bastionu katolicyzmu

Kardynał Gerhard Müller powiedział, że Jan Paweł II i Benedykt XVI to dwa wielkie autorytety Kościoła. Podczas Targów Wydawców Katolickich były prefekt Kongregacji Nauki Wiary wziął udział w dyskusji wokół książki Benedykta XVI "Co to jest chrześcijaństwo" i książki "Tylko prawda. Moje życie u boku Benedykta XVI" arcybiskupa Georga Gänsweina.
Zobacz więcej na temat:  Targi Wydawców Katolickich KSIĄŻKA książki targi POLSKA Warszawa społeczeństwo wiara religia Kościół katolicki aktualności katolickie mazowieckie regiony Jan Paweł II

TYLKO U NAS "Istotą są spotkania z książkami i ich autorami". Trwają 28. Targi Wydawców Katolickich

Ponad 150 wystawców z Polski, Ukrainy i Białorusi, niemal 15 tysięcy tytułów, ponadto spotkania z autorami, debaty, pokazy filmów, wystawy i warsztaty dla najmłodszych - w Arkadach Kubickiego w Warszawie do niedzieli trwają XXVIII Targi Wydawców Katolickich.
Zobacz więcej na temat:  Targi Wydawców Katolickich KSIĄŻKA książki targi POLSKA Warszawa społeczeństwo wiara religia Kościół katolicki aktualności katolickie Przemysław Goławski mazowieckie regiony

Bogna Kowalska: "To uznanie dla pełnionej misji". Polskie Radio uhonorowane Feniksami

Na Zamku Królewskim w Warszawie ruszyły XXVIII Targi Wydawców Katolickich. Oprócz aspektów stricte wydawniczych, wydarzenie stanowi okazję do spotkań z liczącymi się autorami. Zwieńczeniem imprezy jest gala wręczania Nagrody Feniksa, która wyróżnia publikacje o dużych walorach katolickich. W tym roku specjalne wyróżnienie za swoją działalność otrzymało Polskie Radio.
Zobacz więcej na temat:  Trójka KULTURA Polskie Radio Targi Wydawców Katolickich Katarzyna Cygler Dorota Piotrowska

Prezydent Duda: ufam, że podczas Targów Wydawców Katolickich wybrzmi szacunek należny Janowi Pawłowi II

Ufam, że podczas XXVIII Targów Wydawców Katolickich wybrzmi szacunek wobec pamięci i dzieła Jana Pawła II, jednego z najwybitniejszych Polaków w naszych dziejach – zaznaczył prezydent Andrzej Duda w liście do uczestników targów, które otwarto w czwartek w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA prezydent Andrzej Duda Targi Wydawców Katolickich Jan Żaryn Witold Kawecki Grzegorz Górny

"Święto dobrego słowa". Wystartowały Targi Wydawców Katolickich 2023

W Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie odbywają się XXVIII Targi Wydawców Katolickich. W tym roku ofertę ponad 15 tysięcy tytułów zaprezentuje 120 wystawców z Polski, Ukrainy, Białorusi i Włoch. Z czytelnikami spotka się blisko 100 autorów. Poza spotkaniami autorskimi, w programie są też panele dyskusyjne, warsztaty edukacyjne i pokazy filmowe. Wydarzenie potrwa od czwartku do niedzieli, a patronem medialnym jest Polskie Radio. 
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU Targi Wydawców Katolickich Agencja Muzyczna Polskie Radio KSIĄŻKA MUZYKA

Feniksy 2022. Polskie Radio nagrodzone podczas Targów Wydawców Katolickich

Polskie Radio otrzymało nagrodę Specjalnego Feniksa 2022 w kategorii multimedia za albumy: "Kardynał Stefan Wyszyński w służbie Kościoła i Ojczyzny", "Sercem Polak, a talentem świata obywatel" oraz "Żeby Polska była Polską". Publiczny nadawca został wyróżniony również w kategorii muzyka chrześcijańska - klasyczna za opracowanie "Mikołaj Gomółka – Melodie na Psałterz Polski Opera Omnia Vols 5 & 6". 
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU Targi Wydawców Katolickich Agencja Muzyczna Polskie Radio

Rozpoczynają się 27. Targi Wydawców Katolickich. "Wracamy do tego, co było przed pandemią"

Ponad 10 tysięcy publikacji, spotkania z autorami i bohaterami książek, pokazy filmowe - to czeka na czytelników w Zamku Królewskim w Warszawie. Rozpoczynają się 27. Targi Wydawców Katolickich, czyli największa impreza wystawiennicza w kraju poświęcona książkom wydawców religijnych. Jak zapowiedział dyrektor wydarzenia ks. Roman Szpakowski, w tym roku targi wracają do stanu sprzed pandemii. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Targi Wydawców Katolickich aktualności katolickie KSIĄŻKA wiara Kościół

Ksiądz doktor Grzegorz Poźniak z nagrodą Feniksa Specjalnego 2021

Feniksa Specjalnego 2021 otrzymał ksiądz doktor Grzegorz Poźniak, dyrektor Diecezjalnego Instytutu Muzyki Kościelnej w Opolu. Nagroda jest dowodem uznania dla dorobku naukowego i popularyzatorskiego laureata w obszarze muzyki organowej, którego działalność badawcza koncentruje się wokół zagadnień muzyki liturgicznej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA KULTURA MUZYKA Kościół religia duchowieństwo Targi Wydawców Katolickich społeczeństwo

TYLKO U NAS "To nie tylko święto książki, ale święto dobrych wartości". Trwają Targi Wydawców Katolickich

Niemal stu wystawców uczestniczy w warszawskich Arkadach Kubickiego w Targach Wydawców Katolickich. Prezentują oni kilkanaście tysięcy publikacji, odbywają się także pokazy filmów i spotkania z autorami. - To święto dobrych wartości - mówi portalowi PolskieRadio24.pl ks. Roman Szpakowski SDB, prezes Stowarzyszenia Wydawców Katolickich.
Zobacz więcej na temat:  Targi Wydawców Katolickich KSIĄŻKA książki targi POLSKA Warszawa społeczeństwo wiara religia Kościół katolicki aktualności katolickie Przemysław Goławski mazowieckie regiony

Feniks Specjalny 2021. Polskie Radio z prestiżową nagrodą wydawców katolickich

Polskie Radio otrzymało nagrodę Feniks Specjalny 2021. Wyróżnione przez Stowarzyszenie Wydawców Katolickich wydawnictwa to: "1920. Bitwa, która ocaliła Europę", "Prezydent RP Lech Kaczyński - świadectwo" oraz "Smoleńsk - ostatnia misja. Pamięci Ofiar katastrofy smoleńskiej w 2010 roku". W kategorii "muzyka chrześcijańska klasyczna" wyróżnienie otrzymał album "Najpiękniejsze kolędy Il Canto". Targi Wydawców Katolickich potrwają do niedzieli.
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU Polskie Radio Agencja Muzyczna Płyty Polskiego Radia Targi Wydawców Katolickich