Polskie Radio

The Rolling Stones: Charlie chciał, abyśmy kontynuowali bez niego

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2021 14:52
Mimo śmierci Charliego Wattsa amerykańska część tournée "No Filter" zespołu The Rolling Stones przebiega zgodnie z planem. Muzycy grupy udzielili też wywiadu, w którym wspominali zmarłego w sierpniu perkusistę.
Ronnie Wood, Mick Jagger i Keith Richards oddają hołd zmarłemu koledze podczas koncertu w St. Louis
Ronnie Wood, Mick Jagger i Keith Richards oddają hołd zmarłemu koledze podczas koncertu w St. LouisFoto: Forum / Backgrid USA

– Kiedy jesteś w zespole przez tak długi czas, jest mało prawdopodobne, że nie zajdą w nim żadne zmiany. Oczywiście to była jedna z największych – tak o odejściu Wattsa mówił Mick Jagger w rozmowie z dziennikarzem gazety "Los Angeles Times". – Ale czuliśmy, tak samo jak Charlie, że powinniśmy zagrać tę trasę. Już raz przesunęliśmy ją o rok, więc Charlie powiedział mi: musicie jechać. Cała ekipa była bez pracy, nie możecie im zrobić tego samego drugi raz.

O ostatnim spotkaniu z Wattsem opowiedział gitarzysta Ronnie Wood, który odwiedził perkusistę w szpitalu krótko przed jego śmiercią. – Widać było, że jest bardzo zmęczony i ma dość tego wszystkiego. Mówił: miałem nadzieję, że do tego czasu mnie stąd wypuszczą.

Charlie leżał w tym samym pokoju, w którym Ronnie rok wcześniej leczony był z nowotworu. – Żartowaliśmy, że to apartament Rolling Stonesów.

Najmniej rozmowny był Keith Richards. – Wciąż próbuję sobie to jakoś poukładać w głowie. Nie sądzę, żebym miał w tej chwili coś mądrego do powiedzenia na temat Charliego – stwierdził gitarzysta.

Stonesi mają już za sobą trzy koncerty amerykańskiej trasy "No Filter". Pierwszy z nich odbył się 26 września w St. Louis i rozpoczął się od dźwięków samej perkusji przy pustej scenie, nad którą na ekranach wyświetlono wielkie podobizny Wattsa. – Bardzo tęsknimy za Charliem, na scenie i poza nią – powiedział podczas występu Jagger.

źródło: YouTube / Sound & Vision

Już w najbliższą sobotę, 9 października, The Rolling Stones wystąpią w Nashville. Potem zawitają jeszcze m.in. do Los Angeles, Minneapolis i Las Vegas.

kc

Czytaj także

Będą nowe utwory Stonesów i Faces! Ronnie Wood uchyla rąbka tajemnicy

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2021 14:14
Ta wiadomość z pewnością podniosła ciśnienie fanom klasycznego rocka. Gitarzysta Ronnie Wood wyznał w wywiadzie, że spotkał się ostatnio w studiu nagraniowym z Mickiem Jaggerem. Mało tego, trwają też prace nad pierwszą od czterech dekad płytą grupy The Faces, z Rodem Stewartem w składzie!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nie żyje Charlie Watts, perkusista The Rolling Stones

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2021 19:30
Artysta odszedł w wieku 80 lat.
rozwiń zwiń