Polskie Radio

The Rolling Stones na znaczkach brytyjskiej poczty

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2022 14:02
Brytyjska Poczta Królewska uhonorowała grupę The Rolling Stones serią znaczków pocztowych, które trafią do sprzedaży jeszcze w tym miesiącu. Taki zaszczyt spotkał do tej pory wąską grupę artystów z branży muzyki popularnej, m.in. Beatlesów, Eltona Johna i Davida Bowiego.
The Rolling Stones na znaczku British Royal Mail
The Rolling Stones na znaczku British Royal MailFoto: Royal Mail/Ferrari Press/East News

W tym roku mija 60 lat od powstania największej rockandrollowej grupy wszech czasów. Z tej okazji British Royal Mail emituje serię ośmiu znaczków, na których widnieją zarówno zdjęcia muzyków zespołu, jak i kopie plakatów reklamujących ich koncerty. Fotografie obejmują niemal cały okres działalności The Rolling Stones: od koncertu w londyńskim Hyde Parku w 1969 roku po występ w East Rutherford w amerykańskim stanie New Jersey, który odbył się pół wieku później.

"Niewiele zespołów w historii rocka może się pochwalić równie bogatą i długotrwałą karierą, jak The Rolling Stones. Stworzyli oni jedne z najbardziej ikonicznych i inspirujących albumów współczesnej muzyki, dodając do tego przełomowe występy na żywo. Odkąd zaczęli działać jako zespół, ich single i albumy dostarczyły szeregu ponadczasowych klasyków rocka, napędzanych jednymi z najwspanialszych gitarowych riffów wszech czasów" – czytamy w oświadczeniu dołączonym przez brytyjską pocztę do jej najnowszej kolekcji. Znaczki z podobiznami Stonesów trafią do sprzedaży 20 stycznia, a już teraz można je zamawiać za pośrednictwem strony internetowej British Royal Mail.

Zespół The Rolling Stones dołącza tym samym do elitarnego grona artystów, którym dedykowano oficjalne znaczki z niewielkim wizerunkiem królowej Elżbiety II w górnym rogu. W 2007 roku taki honor spotkał The Beatles, a potem jeszcze Pink Floyd, Eltona Johna, Davida Bowiego, Queen i Paula McCartneya.

kc

Czytaj także

The Rolling Stones: Charlie chciał, abyśmy kontynuowali bez niego

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2021 14:52
Mimo śmierci Charliego Wattsa amerykańska część tournée "No Filter" zespołu The Rolling Stones przebiega zgodnie z planem. Muzycy grupy udzielili też wywiadu, w którym wspominali zmarłego w sierpniu perkusistę.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Niezniszczalny Keith Richards kończy 78 lat!

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2021 09:00
Choć przez długi czas prowadził wyjątkowo niezdrowy tryb życia, Keith Richards śmiało zmierza w kierunku osiemdziesiątki. Przy okazji 78. urodzin, które muzyk The Rolling Stones obchodzi właśnie dziś, przypominamy trzy spośród najsłynniejszych gitarowych riffów, które wyszły spod jego ręki.
rozwiń zwiń