Polskie Radio

The Rolling Stones – we wrześniu biografia Charliego Wattsa

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2022 11:45
15 września ukaże się autoryzowana biografia Charliego Wattsa pióra Paula Sextona. Perkusista grupy The Rolling Stones zmarł niecały rok temu w wieku 80 lat.
Charlie Watts na koncercie w 2018 roku
Charlie Watts na koncercie w 2018 rokuFoto: PAP / Katja Ogrin/EMPICS Entertainment

"Charlie’s Good Tonight: The Authorised Biography of Charlie Watts" – taki tytuł będzie nosić książka opowiadająca o życiu jednego z najważniejszych perkusistów rockowych w historii. Została ona autoryzowana zarówno przez rodzinę zmarłego muzyka, jak i przez jego kolegów z zespołu, a Mick Jagger i Keith Richards napisali nawet słowo wstępne.

Autorem biografii jest Paul Sexton, dziennikarz, pisarz i radiowiec od wielu lat zaprzyjaźniony z muzykami grupy The Rolling Stones. Przeprowadził on wiele rozmów zarówno z samym Wattsem, jak i ludźmi, którzy osobiście znali perkusistę. – Jeden z dobrych przyjaciół Charliego powiedział mi, że jego było bardzo łatwo kochać. W ciągu ponad ćwierć wieku wielokrotnie miałem przyjemność przebywać w jego towarzystwie i zgadzam się z tym całym sercem – stwierdził Sexton, dziękując przy okazji wszystkim, którzy pomogli mu w napisaniu książki.

"Bardzo nam go brakuje"

W podobnie ciepłym tonie utrzymane jest oświadczenie członków zespołu The Rolling Stones związane z zapowiedzią wydania biografii Charliego Wattsa. Napisali o swoim zmarłym koledze, że "był nie tylko fantastycznym perkusistą, ale też cudownym człowiekiem". "Był zabawny, hojny i miał świetny gust. Bardzo nam go brakuje" – czytamy w komunikacie opublikowanym przez Stonesów.

Charlie Watts grał na perkusji w The Rolling Stones przez 58 lat. Przez ten czas nie opuścił ani jednego koncertu legendarnej grupy. Latem 2021 roku trafił do szpitala, gdzie musiał się poddać – niegroźnej, jak początkowo zapewniano – operacji. Niestety, 25 sierpnia podano informację o śmierci 80-letniego muzyka. Jego miejsce za bębnami w The Rolling Stones zajął Amerykanin Steve Jordan.

kc


Czytaj także

Niezniszczalny Keith Richards kończy 78 lat!

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2021 09:00
Choć przez długi czas prowadził wyjątkowo niezdrowy tryb życia, Keith Richards śmiało zmierza w kierunku osiemdziesiątki. Przy okazji 78. urodzin, które muzyk The Rolling Stones obchodzi właśnie dziś, przypominamy trzy spośród najsłynniejszych gitarowych riffów, które wyszły spod jego ręki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

The Rolling Stones na znaczkach brytyjskiej poczty

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2022 14:02
Brytyjska Poczta Królewska uhonorowała grupę The Rolling Stones serią znaczków pocztowych, które trafią do sprzedaży jeszcze w tym miesiącu. Taki zaszczyt spotkał do tej pory wąską grupę artystów z branży muzyki popularnej, m.in. Beatlesów, Eltona Johna i Davida Bowiego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Cuda w Kongresowej. Mija 55 lat od słynnych koncertów The Rolling Stones

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2022 12:30
Ich występ w Warszawie wybłagały wnuczki Władysława Gomułki, Mick Jagger zjadł rzuconego na scenę goździka, a zapłatą za koncert był wagon wypełniony wódką – takie i inne legendy krążą do dziś na temat pierwszej wizyty grupy The Rolling Stones w Polsce, która odbyła się równo 55 lat temu, 13 kwietnia 1967 roku.
rozwiń zwiń