Polskie Radio

"Pawlik & Pawlik Duo" - Włodek Pawlik nagrał płytę z synem Łukaszem

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2023 08:19
Wydawnictwo "Pawlik & Pawlik Duo" właśnie trafiło do sklepów. Więcej o albumie będzie się można dowiedzieć z audycji "Muzyczna Jedynka". Zaprasza Paweł Sztompke.
Paweł Sztompke
Paweł Sztompke Foto: Wojciech Kusiński/PR

Nagrania znajdujące się na płycie "Pawlik & Pawlik Duo" w wykonaniu ojca i syna - pianisty Włodka Pawlika oraz wiolonczelisty Łukasza Pawlika - to, jak podkreśla wydawca, unikalne i nowatorskie wydarzenie na rynku muzycznym.

"Możemy w tym przypadku zachwycać się pięknem klasycznego brzmienia w wyrafinowanych, oryginalnych jazzowych interpretacjach cudownych kompozycji Pawlika seniora. Talenty improwizatorskie obu artystów czynią z tej muzyki antidotum na nasze trudne, pełne niepokojów czasy" - czytamy w materiałach promujących album.

Więcej na temat "Pawlik & Pawlik Duo" będzie się można dowiedzieć z rozmowy Pawła Sztompke z Włodkiem Pawlikiem i Łukaszem Pawlikiem. Zapraszamy na nią po godz. 14.30.

Włodek Pawlik (rocznik 1958) to kompozytor, pianista jazzowy, lider zespołu Włodek Pawlik Trio. Jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych muzyków jazzowych w Polsce, laureatem nagrody Grammy w kategorii Best Large Jazz Ensemble Album za płytę "Night in Calisia". 

Tworzy też m.in. ścieżki dźwiękowe do filmów ("Wrony" i "Pora umierać" Doroty Kędzierzawskiej oraz "Rewers" Borysa Lankosza), spektakli teatralnych i słuchowisk radiowych. Jego dyskografia obejmuje ponad 40 autorskich albumów. 

Łukasz Pawlik jest wiolonczelistą. Ma za sobą pracę w renomowanych orkiestrach symfonicznych, a także liczne osiągnięcia konkursowe (m.in. II nagroda w Konkursie na Indywidualność Jazzową - Jazz Nad Odrą). 


"Pawlik & Pawlik Duo". Mat. promocyjne "Pawlik & Pawlik Duo". Mat. promocyjne

Kwartet Rampa - co nowego?

Wcześniej w audycji, o godz. 13.30, spotkamy się z Kwartetem Rampa. Kwartet Rampa jest profesjonalnym zespołem wokalnym, uprawiającym różne gatunki muzyczne. Wszyscy członkowie zespołu mają za sobą kilkunastoletni staż teatralny i znaczące udziały w wielu różnych przedstawieniach muzycznych i dramatycznych.

W "Muzycznej Jedynce" artyści opowiedzą o swojej pracy i zaproszą na najbliższe koncerty.

***

Na audycję "Muzyczna Jedynka" w środę (8.11) w godz. 13.00-15.00 zaprasza Paweł Sztompke.

kk