Polskie Radio

Ania Karwan gościem "Muzycznej Jedynki". Zaprasza Ula Kaczyńska

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2023 08:00
Gościem pierwszej godziny audycji będzie Ania Karwan, która opowie o trasie koncertowej "SERCE TOUR". Posłuchamy nowych piosenek od Arlo Parks i Meli Koteluk. Bela Komoszyńska zdefiniuje "Szczęście" z zespołem Zakopower i sprawdzimy, kto ma szansę otrzymać statuetki Grammy 2024. Zaprasza Ula Kaczyńska.
Ania Karwan (P) i Ula Kaczyńska (L)
Ania Karwan (P) i Ula Kaczyńska (L)Foto: Polskie Radio

Gościem sobotniej "Muzycznej Jedynki" była Natalia Grosiak z zespołu Mikromusic. Opowiedziała m.in. o nowym singlu pt. "Wkurzasz mnie". - To utwór opowiadający, z pewnym przymrużeniem oka, o miłości dojrzałej. - Ta złość, to wkurzanie się dotyczy przede wszystkim rzeczy drobnych. Te niewyrzucone śmieci, wymiana zdań. Im dalej, staje się to większe i sztuką relacji jest być w tym wszystkim i się dogadywać - analizowała.

---

W "Muzycznej Jedynce" o wybór najdoskonalszych utworów dbają nasi zasłużeni autorzy, dziennikarze: Marcin Kusy, Ula Kaczyńska, Maria Szabłowska, Anna Will, Paweł Sztompke i Kamil Wicik. To oni gwarantują, że słuchacze usłyszą w każdej audycji wartościową muzykę, z wywiadów dowiedzą się mnóstwa ciekawostek o artystach goszczących w Jedynce, a dzięki licznym konkursom będą mogli wybrać się na koncerty lub powiększyć swoje kolekcje płytowe.

Zapraszamy Państwa do spędzania w Jedynce czasu z muzyką, która skłania do refleksji, uspokaja i poprawia humor, o czym przekonują jej twórcy: Abba, Budka Suflera, Queen, Anna Jantar, Michael Jackson, Madonna, Czesław Niemen, Maryla Rodowicz, Sting, The Beatles, Stevie Wonder, Kayah, Amy Winehouse, Lady Pank, Krzysztof Krawczyk, Selah Sue, Ania Dąbrowska, Joe Dassin, Czesław Śpiewa, Francis Lai i wielu innych.

***

Do wysłuchania audycji "Muzyczna Jedynka" w poniedziałek (13.11) w godz. 13.00-15.00 zaprasza Ula Kaczyńska.