Polskie Radio

Zwierzęta pod choinkę. Czy to dobry pomysł?

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2023 10:47
Zwierzę jako prezent świąteczny? Takie podarunki najczęściej trafiają do najmłodszych, ale również do starszych osób. Opieka nad zwierzęciem wymaga jednak czasu i odpowiedzialności; czy więc żywy prezent to dobry pomysł?
Czy zwierzę to dobry pomysł na świąteczny prezent? Odpowiemy na to w Czterech porach roku
Czy zwierzę to dobry pomysł na świąteczny prezent? Odpowiemy na to w "Czterech porach roku"Foto: Tiplyashina Evgeniya/Shutterstock

Jakie warunki trzeba spełnić, żeby zwierzak był "trafionym" prezentem, a nie kłopotem dla obdarowanych i dlaczego niektóre schroniska dla zwierząt wstrzymują adopcje w okresie świątecznym? O tym opowie w "Czterech porach roku" Katarzyna Gonera z ośrodka Kamiga Pozytywna Psia Szkoła.

Ponadto w audycji:

- Zimą nie należy rezygnować z aktywności ruchowej, ale jak się do niej przygotować pod kątem ubioru? Niektórzy twierdzą, że nie ma złej pogody, jest tylko złe ubranie, a my pomożemy w wyborze tego właściwego (jeśli chodzi o zasady). Gość: Marcin Dobas, fotograf przyrody, ratownik górski;

- Konkursy: "Kto to, co to?", "Od małego dla dużego".

Czytaj także:

---

Gdzie mieszka Święty Mikołaj? W jakim języku się porozumiewa? Co lubi jeść? Co robi w wolnym czasie? W jednym z ostatnich wydań audycji "Cztery pory roku" - wraz z najmłodszymi słuchaczami - szukaliśmy odpowiedzi na te i inne mikołajkowe pytania. Dowiedzieliśmy się m.in., jakie są początki obchodzonych 6 grudnia mikołajek.

***

Do wysłuchania "Czterech pór roku" we wtorek (12.12), w godz. 9.00-12.00 zaprasza Agnieszka Kunikowska.

qch/DS