Polskie Radio
Section05
prezenty

Dziękujemy za tak liczne pytania do świętego Mikołaja

Do redakcji Polskiego Radia Dzieciom spłynęło mnóstwo pytań skierowanych do świętego Mikołaja. Jakie temperatury panują obecnie w Laponii, a konkretnie w wiosce św. Mikołaja? Z jaką maksymalną prędkością mogą się przemieszczać sanie Mikołaja? To tylko niektóre z pytań zadanych przez dzieci. Wszystkie wiadomości zostaną przekazane Mikołajowi, który odpowiadać na nie będzie podczas wyjątkowego spotkania dziś 6 grudnia o godz. 19.30 na Facebooku i na stronie internetowej Polskiego Radia Dzieciom.
Zobacz więcej na temat:  mikołajki Święty Mikołaj prezenty radio dla dzieci radio dla rodziców DAB+

Prezenty dla nauczycieli. Jak podziękować na koniec roku szkolnego? 

Koniec roku szkolnego zbliża się wielkimi krokami, a oprócz odbioru świadectw i oficjalnego powitania wakacji, podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego jest też czas na podziękowania dla nauczycieli, a w szczególności wychowawców. Jak podziękować nauczycielom za trud włożony w edukację i wychowanie? Czy istnieje podarunek idealny? O tym w audycji Strefa Rodzica na antenie Polskiego Radia Dzieciom.
Zobacz więcej na temat:  rok szkolny nauczyciel prezenty Strefa Rodzica wakacje czas wolny Katarzyna Hagmajer-Kwiatek DAB+

Jak wybierać wartościowe prezenty dla najbliższych? "Strefa rodzica" w PR Dzieciom

Każdy z nas ma zapewne swoją strategię dotyczącą prezentów, zwłaszcza świątecznych. Niektórzy podchodzą do tematu w dłuższej perspektywie czasowej i już kilka miesięcy wcześniej analizują rynek, czytają recenzje i konsultują decyzje, inni podążają za modą, korzystają z promocji albo gotowych pakietów prezentowych i ogarniają wszystkie podczas jednej wizyty w hipermarkecie, a jeszcze inni zamawiają prezenty na ostatnią chwilę, biorąc to, co dostępne, byleby nie przyjść na wigilijną kolację bez niczego. 
Zobacz więcej na temat:  Boże Narodzenie prezenty Strefa Rodzica radio dla rodziców Marcin Perfuński

Czy można obronić się przed komercjalizacją świąt?

"Coraz bliżej święta, coraz bliżej święta…" Przedświąteczny czas stał się wielkim targowiskiem, okresem wielkich żniw dla handlowców, którzy robią wszystko, aby sprzedać swoje produkty. W efekcie przez blisko dwa miesiące trwa zmasowany atak reklamowy na klientów, by namówić ich do kupowania kolejnych rzeczy. Czy można się nie poddać tej świątecznej presji?
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA społeczeństwo święta zakupy prezenty Piotr Firan Trójka

Dawanie prezentów generuje zbędną stratę społeczną. Ekonomiści o lepszych rozwiązaniach

W 1993 roku asystent profesora ekonomii na Uniwersytecie Yale, Joel Waldfogel, zdał sobie sprawę, że dawanie prezentów świątecznych nie jest najbardziej efektywnym ekonomicznie sposobem wymiany dóbr i usług przez dwie osoby. Opublikował on kontrowersyjną pracę w czasopiśmie "American Economic Review", w której określił, co tracimy, gdy wręczamy prezenty, których obdarowany nie docenia.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA biznes prezenty magazyn 2022/2023

Policja radzi, jak przywieźć choinkę do domu i nie dostać mandatu

Tym, którzy wybierają się po świąteczne drzewko, policjanci przypominają, że przepisy ruchu drogowego wymagają, aby choinka nie przemieszczała się, nie utrudniała kierowania pojazdem, nie ograniczała widoczności, nie zasłaniała świateł i tablic rejestracyjnych. Za nieprawidłowy transport choinki można dostać od 100 do 500 zł mandatu.
Zobacz więcej na temat:  kierowca kierowcy święta Boże Narodzenie motoryzacja samochody Polskie Radio Polskie Radio Kierowców Radio kierowców prezenty