Polskie Radio
Section05
prezenty

Polskie Radio Kierowców ponownie w bolidzie F1!

Miłośnicy motorsportu w Polsce mają szansę poczuć się jak kierowcy Formuły 1. Na torze Silesia Ring w Kamieniu Śląskim można przejechać się aż 3 typami bolidów – dwusiedzeniowym BMW Sauberem 06 X2, Renault 2000 i w końcu Mod Williamsem FW29, tym samym, którym w sezonie 2007 jeździł Nico Rosberg! Na lipcowej odsłonie wydarzenia „Formula Drive - Poprowadź Bolid F1” nie zabrakło także dziennikarek PRK.
Zobacz więcej na temat:  Formuła 1 Moto sport sporty motorowe SPORT Radio kierowców Polskie Radio Kierowców kierowca kierowcy TOR zabawa prezenty społeczeństwo czas wolny

Pierwsza komunia święta – przeżycie religijne czy "małe wesele"?

Maj to miesiąc matur, ale także i pierwszych komunii świętych. W tym roku po raz pierwszy od dwóch lat odbywają się one bez restrykcji sanitarnych. Jak się okazuje, przygotowania do komunii nie są ani proste, ani tanie, zwłaszcza jeżeli po serii wydatków na strój i prezenty, komunię świętujemy w restauracji. – Jakbyśmy przeliczyli potrawy i kalorie, które przyjmujemy przez te kilka godzin, to jest takie "małe wesele" – stwierdza Tomasz Strugała, wicedyrektor jednego z najstarszych hoteli w Lublinie.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Łukasz Sobolewski religia Maj dzieci Kościół katolicki prezenty pieniądze

Zwierzę w prezencie świątecznym – spod choinki na ulicę

W minione Boże Narodzenie, tak jak i w poprzednich latach, wiele dzieci otrzymało w prezencie od swoich rodziców zwierzę – najczęściej psa, kota, królika lub rybki. Niestety często dość szybko okazuje się, że taki podarek nie spełnia oczekiwań domowników i staje się niechcianym. Dlaczego zwierzę w prezencie świątecznym nigdy nie jest dobrą decyzją i jak powinniśmy postąpić, gdy już musimy je oddać?
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo Piotr Firan Trójka prezenty Boże Narodzenie choinka święta zwierzęta zwierzęta domowe PSY koty kot króliki schronisko dla zwierząt prawa zwierząt

Boże Narodzenie 2021. Polscy emigranci o świętach po powrocie do kraju

Spędzili na emigracji w Wielkiej Brytanii po kilkanaście lat. W tym czasie na święta Bożego Narodzenia do kraju przyjechali raz, może dwa. Brakowało wspólnego czasu z rodziną, z przyjaciółmi. Zapachu polskich potraw, kolędowania, dzielenia się opłatkiem. Po powrocie do Polski cieszą się każdą godziną świątecznego czasu.
Zobacz więcej na temat:  emigracja Wigilia Boże Narodzenie rodzina rodzina na swoim choinka prezenty kolędy Wielka Brytania POLSKA Małgorzata Frydrych

"Miejmy odwagę mówić o przyjściu na świat Jezusa Chrystusa". Ks. Zieliński o istocie Bożego Narodzenia

- Stworzyliśmy piękną kulturę, będącą wyrazem naszej wiary. Nie pozwólmy sobie jej odebrać - powiedział redaktor naczelny tygodnika "Idziemy" ks. Henryk Zieliński. Zaapelował, żebyśmy "składając sobie życzenia mieli odwagę mówić o istocie świąt Bożego Narodzenia, jaką jest przyjście Chrystusa na świat".
Zobacz więcej na temat:  Boże Narodzenie chrześcijaństwo Jezus Chrystus tradycja choinka prezenty POLSKA społeczeństwo

Najlepsze prezenty płyną z serca. Muzyczne podarunki

Nadchodzi trudny czas obmyślania podarunków pod choinkę. Kiedy wszystkiego było mało, a to, co rzucono na rynek, trzeba było zdobywać spod lady – cieszył każdy drobiazg. – Co dzisiaj kupić rodzinie pod choinkę? Proponuję dać piosenkę. Choćby bez słów. Niezobowiązujące, tanie i nie zużywa się z czasem – powiedziała Monika Małkowska i zaprosiła na audycję "Francuski łącznik". 
Zobacz więcej na temat:  Trójka KULTURA Monika Małkowska prezenty eros ramazzotti Lang Lang

Świąteczny savoir-vivre. Co warto wiedzieć, zanim kupimy prezenty?

Za chwilę święta, czas więc na świąteczne prezenty. Warto przemyśleć, co kupić pod choinkę najbliższym, bo jak wynika z badania "Świąteczny prezentowy savoir-vivre według Polaków" aż 85 proc. z nas otrzymało nietrafiony upominek. Sprawdzamy, czym kierować się podczas zakupów, jakich błędów unikać i jakich prezentów Polacy nie lubią dostawać.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka prezenty handel Kamil Jasieński Martyna Ogonek Boże Narodzenie święta