Polskie Radio
Section05
Agnieszka Kunikowska

Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2023. Laureatami m.in. Sapkowski, Mastalerz i Man

Znany na całym świecie pisarz Andrzej Sapkowski oraz związani z Teatrem Polskiego Radia aktor Andrzej Mastalerz i dramatopisarz Tomasz Man to tylko niektórzy laureaci Dorocznej Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2023. - Zwiększyliśmy znacznie liczbę kategorii, ponieważ tak po prostu wygląda polska kultura - mówił prof. Piotr Gliński. Kto jeszcze został nagrodzony?
Zobacz więcej na temat:  Narodowe Centrum Kultury Agnieszka Kunikowska Paweł Lekki Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński Andrzej Mastalerz Tomasz Man

EuroSkills 2023. Igrzyska olimpijskie zawodów branżowych w Gdańsku

600 zawodników z 32 krajów świata przybyło do Gdańska. EuroSkills, czyli największy w Europie konkurs związany z kształceniem zawodowym i doskonaleniem umiejętności, po raz pierwszy odbywa się w naszym kraju. W Gdańsku jest także reporter Programu 1 Patryk Bedliński. Jego relacji można było posłuchać w audycji "Cztery pory roku".
Zobacz więcej na temat:  Agnieszka Kunikowska zawód edukacja Patryk Bedliński

Narodowe Czytanie "Nad Niemnem". "Dyrektor Kukuła stworzył wspaniałą adaptację"

Narodowe Czytanie to okazja, by szkolne lektury odkryć na nowo. W ramach tegorocznej edycji w całym kraju będziemy czytać "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej. Główne uroczystości odbędą się w sobotę (9.09) w Ogrodzie Saskim w Warszawie, a na scenie pojawi się grono znanych i lubianych aktorów. - Dyrektor Janusz Kukuła stworzył wspaniałą adaptację - uważa Aleksandra Radwan. 
Zobacz więcej na temat:  Jerzy Zelnik Eliza Orzeszkowa Narodowe Czytanie 2023 Agnieszka Kunikowska Janusz Kukuła

Nowy, niezwykły mieszkaniec warszawskiego zoo

W warszawskim zoo przyszedł na świat nowy myszojeleń, czyli kanczyl jawajski. To wyjątkowo samodzielny maluch, który krok w krok podąża za swoją mamą, Lindą. Nad bezpieczeństwem kanczylowej rodziny czuwa tata, Arnold, a jej ludzcy opiekunowie dbają o dobrostan całej trójki, dając im świeże i zdrowe smakołyki. Jak będzie się nazywał nowy kanczyl? I co warto wiedzieć o tych zwierzętach? Sprawdziliśmy to w "Jedynce Dzieciom".
Zobacz więcej na temat:  Agnieszka Kunikowska dzieci ZOO Warszawa

Narodowe Czytanie 2023: Eliza Orzeszkowa i "Nad Niemnem". "To będzie piękne wydarzenie"

Powstawała przez dwa lata, ukazała się w 1888 roku i była entuzjastycznie przyjęta przez czytelników i recenzentów. „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej będzie lekturą 12. odsłony Narodowego Czytania, które odbędzie się już 9 września w Ogrodzie Saskim. - To piękne wydarzenie, które współtworzą miłośnicy polskiej literatury i wszyscy, którzy lubią czytać - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Wojciech Kolarski z Kancelarii Prezydenta RP.
Zobacz więcej na temat:  Narodowe Czytanie Narodowe Czytanie 2023 Agnieszka Kunikowska Paweł Lekki Eliza Orzeszkowa