Polskie Radio

"Wzajemnej serdeczności". Prezydent Andrzej Duda złożył noworoczne życzenia

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2024 01:47
Niech ta sylwestrowa noc będzie dla wszystkich pełna radości, a nowy rok 2024 przyniesie osobiste szczęście, pogodę ducha, umocni wiarę we własne siły – napisał prezydent Andrzej Duda na platformie X.
Prezydent Duda: Niech ta sylwestrowa noc będzie dla wszystkich pełna radości
Prezydent Duda: Niech ta sylwestrowa noc będzie dla wszystkich pełna radościFoto: Jakub Szymczuk/KPRP

"Rok 2023 odchodzi do historii. Niech ta sylwestrowa noc będzie dla wszystkich pełna radości, wzajemnej serdeczności i szampańskiej zabawy!" – czytamy we wpisie zamieszczonym przed północą na profilu prezydenckim na platformie X.

"Niech Nowy Rok 2024 przyniesie Państwu osobiste szczęście, pogodę ducha, umocni wiarę we własne siły, da nową energię życiową i wszelkie powodzenie! Niech będzie rokiem szczęścia w rodzinie; sukcesu w pracy, w biznesie, w szkole i w każdym miejscu, gdzie realizujecie Państwo swoje życiowe zadania i pasje! Szczęśliwego Nowego 2024 Roku!" – życzył prezydent.

Orędzie noworoczne

Prezydent Andrzej Duda wygłosił orędzie, w którym podkreślił, że "kończący się właśnie rok był rokiem zmiany w polskiej polityce".

- Po 8 latach zmieniła się w naszym kraju większość parlamentarna, zmienił się premier, zmienił się rząd. Ale nie zmieniło się najważniejsze zadanie, jakie stoi przed rządzącymi - to konieczność dbania o bezpieczeństwo naszej ojczyzny, o bezpieczeństwo Polek i Polaków. Tak było w 2023 roku i dokładnie tak samo będzie w rozpoczynającym się właśnie 2024 roku - stwierdził.

Jak zauważył prezydent, "poważne zagrożenia zewnętrzne dla naszej ojczyzny nigdzie nie zniknęły".

- Za naszą wschodnią granicą nadal toczy się pełnoskalowa wojna, dlatego musimy cały czas wzmacniać i modernizować polską armię. Wzmacniać sojusze. Nie może być odwrotu od tej polityki. Bezpieczeństwo Polski nie ma ceny, a dla mnie jest i będzie najważniejszą polską sprawą - powiedział Andrzej Duda.

Zaznaczył, że jako zwierzchnik sił zbrojnych jest zawsze gotowy do współpracy z rządem w tematach dotyczących wzmacniania bezpieczeństwa.

dz/PAP