Polskie Radio

98. urodziny radiowej Jedynki. Jak zorganizować przyjęcie idealne?

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2024 09:00
Obchodzone dziś urodziny Jedynki to dla nas pretekst, by porozmawiać z najwierniejszymi słuchaczami Programu 1 Polskiego Radia, w tym także "Czterech pór roku". Chcemy również zaprosić gości, którzy pomogą nam zorganizować wyjątkową, perfekcyjną imprezę urodzinową.
Zapraszamy do wspólnego świętowania urodzin z Programem 1 Polskiego Radia
Zapraszamy do wspólnego świętowania urodzin z Programem 1 Polskiego Radia Foto: Shutterstock/Teresa Kasprzycka

Słuchaj Programu 1 Polskiego Radia w Playerze  

Czytaj więcej: Program 1 Polskiego Radia świętuje 98. urodziny!

Jak taką uroczystość zaplanować, czego nie może na niej zabraknąć, jak zadbać o odpowiednią oprawę, wybrać stosowne prezenty i zamówić urodzinowy tort? O pomysły na perfekcyjne urodziny zapytamy specjalistów zajmujących się tego rodzaju przedsięwzięciami.

Zobacz także: Polski Dzień Radia. Audycje specjalne w radiowej Jedynce [POSŁUCHAJ]


Wśród naszych gości m.in. Ewa Drzewicka tworząca torty o przeróżnych kształtach i smakach (laureatka prestiżowych konkursów cukierniczych nie tylko w Polsce, ale też m.in. w Australii, Niemczech i Luksemburgu). O stosownych prezentach i kwiatach opowie Wojciech S. Wocław zajmujący się savoir-vivre'em i etykietą. Zaprosiliśmy też Paulinę Braun organizatorkę różnego rodzaju imprez, w tym przede wszystkim międzypokoleniowych dancingów, łączących różne generacje. Z kolei Małgorzata Abgarowicz zajrzy do sklepu z urodzinowymi gadżetami oraz porozmawia z najmłodszymi o tym, jak oni wyobrażają sobie wyjątkowe urodziny organizowane nie tylko dla swoich rówieśników, ale też dla dorosłych.

Ponadto w audycji: 

- Konkursy: "Kto to, co to?" i "Od małego dla dużego"

- Lektura - fragmenty słuchowiska według "Kuzynki Bietki" Honoriusza Balzaka w reżyserii Juliusza Owidzkiego z Zofią Kucówną, Martą Lipińską, Aleksandrą Śląską, Andrzejem Sewerynem i Janem Świderskim. To jedno z ostatnich wielkich dzieł Balzaka z cyklu Komedia ludzka, niemal thriller o zemście.

***

Na urodzinową audycję "Cztery pory roku" w czwartek (18.04) w godz. 9.00-12.00 zaprasza Sława Bieńczycka.

kh