Polskie Radio
Section05
Sława Bieńczycka

Kradzież danych w internecie. Jak uchronić się przed cyberoszustami?

Przestępcy działający w sieci nadal są niebezpieczni. Szczególnie teraz, gdy rozpoczął się okres rozliczania z fiskusem. Chcąc wyłudzić nasze dane, podszywają się pod instytucje działające w sektorze finansowym. Już nie tylko pod banki, ale także Krajową Administrację Skarbową czy nawet Ministerstwo Finansów. Jak bronić się przed tego rodzaju oszustwami?
Zobacz więcej na temat:  Sława Bieńczycka cyberprzestępczość cyberbezpieczeństwo internet oszustwa Patryk Bedliński

"Z głową w górach". Karpacz, czyli zabytki, narty i bardzo dużo śniegu

- Pracuję w radiu już 20 lat, ale czegoś takiego jeszcze nie przeżyliśmy, mimo że zrobiłam niejedną "zimową" audycję. Dziś "Jedyne takie miejsce" w kolorze białym. Nasypało w nocy i cały czas sypie. Jest bardzo dużo śniegu - mówiła w Programie 1 Polskiego Radia Sława Bieńczycka. Radiowa Jedynka w ten weekend wyruszyła w wyjątkową podróż do Karpacza.
Zobacz więcej na temat:  Sława Bieńczycka Patryk Bedliński Karpacz Karkonosze Ferie zimowe

"Z głową w górach". Kolejny przystanek: Karpacz

W ten weekend, w dniach 20-21 stycznia, Program 1 i Program 3 Polskiego Radia w ramach akcji "Z głową w górach" odwiedzają Karpacz i zapraszają słuchaczy na zimowe, plenerowe audycje. W cyklu - ciekawe wywiady, spotkania z dziennikarzami Jedynki i Trójki oraz liczne atrakcje. Podczas tegorocznych ferii redaktorzy Polskiego Radia będą kolejno odwiedzać górskie miejscowości: Zieleniec, Krynicę-Zdrój, Szczyrk, Czarną Górę i Ustrzyki Dolne. 
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU Anna Will Sława Bieńczycka Patryk Bedliński Paweł Turski Piotr Firan Michał Margański Tomasz Miara Karpacz

Turystyczny Dziennikarz Roku. Sława Bieńczycka odebrała nagrodę

Dziennikarka Programu 1 Polskiego Radia, Sława Bieńczycka, odebrała nagrodę w konkursie Turystyczny Dziennikarz Roku. Uroczystość miała miejsce w Ministerstwie Sportu i Turystyki w Warszawie. Oprócz Sławy Bieńczyckiej, w tegorocznej edycji konkursu wyróżnieni zostali Radosław Bugajski, Michał Reicher i Mieczysław Pawłowicz.
Zobacz więcej na temat:  Sława Bieńczycka Turystyczna Lista Przebojów PL Polskie Radio

Nieautoryzowana transakcja na naszym koncie. Jak nie dać się nabrać oszustom?

Czy z naszego konta albo karty mogą zostać pobrane pieniądze bez autoryzacji? Okazuje się, że tak. - Konsument dowiaduje się w kolejnych dniach od swojego banku, że jego konto zostało "wyczyszczone", utracił pieniądze albo na dodatek zostały zaciągnięte następne zobowiązania - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Małgorzata Cieloch z UOKiK. Jak nie dać się oszustom?
Zobacz więcej na temat:  Sława Bieńczycka UOKiK oszustwo bezpieczeństwo w sieci Małgorzata Cieloch

Dom rodzinny, czyli "Jedyne takie miejsce" w okresie świątecznym

W Wigilię - wyjątkowy dzień w roku - postanowiliśmy być z naszymi słuchaczami po prostu w domu, który staje się wówczas "jedynym takim miejscem". Porozmawialiśmy o tym, czym dla nich jest dom, jakie wartości są ważne, o czym nie można zapominać, i z czym kojarzy nam się Boże Narodzenie. Nie zapomnieliśmy także o tych, którzy święta spędzą poza domem rodzinnym.
Zobacz więcej na temat:  Sława Bieńczycka Wigilia Boże Narodzenie święta Patryk Kuniszewicz

"Płyniemy przez tę historię". Bartłomiej Makowski o serwisie internetowym "Odkryj Pałac Saski"

Wyrusz w multimedialną, interaktywną podróż przez dzieje utraconych skarbów Warszawy dzięki nowoczesnej narracyjnej stronie internetowej odkryjpalacsaski.pl. Setki ilustracji, dziesiątki ciekawostek, animacji i infografik oraz łamigłówki, których rozwiązanie daje dostęp do treści premium – to wszystko czeka na odwiedzających edukacyjną platformę przygotowaną przez Polskie Radio i Spółkę Celową Pałac Saski.
Zobacz więcej na temat:  Pałac Saski Polskie Radio historia Polski Warszawa Sława Bieńczycka