Polskie Radio

Czy woda gazowana jest niezdrowa? Fakty i mity dotyczące wody

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2024 09:58
Czy kranówki nie należy pić, bo zawiera zanieczyszczenia i bakterie? Czy każda woda nazywana mineralną faktycznie ma w sobie minerały? Czym różni się woda źródlana od mineralnej? Na te i inne pytania odpowie w "Czterech porach roku" Hanna Stolińska Fiedorowicz, dietetyczka.
Jaką wodę należy pić, by być zdrowym?
Jaką wodę należy pić, by być zdrowym?Foto: fizkes/shutterstock.com

Poza tym w audycji:

- Nie będzie trzeba wybierać między pracą a macierzyństwem. Przyjęto projekt ustawy "Aktywny rodzic". To pomoc rodzicom dzieci od 12. do ukończenia 35. miesiąca życia. Nowe rozwiązanie zakłada wsparcie finansowe dla rodziców, którzy chcą skorzystać m.in. z opieki niani lub babci. Wypłacane ma być od 1 października 2024 roku.

W audycji porozmawiamy z psychologiem dziecięcym i odpowiemy na pytanie, które rozwiązanie jest lepsze dla rozwoju dziecka. Babcia czy żłobek - wiele mam zastanawia się, którą opcję wybrać. Przedstawiamy zalety i wady każdego z tych rozwiązań...

+ materiał Małgorzaty Abgarowicz - rozmowa z babcią i prababcią. Blaski i cienie opieki nad wnukami.

- Jak odróżnić od siebie najczęściej spotykane w polskich lasach rośliny? Jak wygadają ich liście, kora, igły, kwiatostany, szyszki? Jak wykorzystać te leśne dary natury i wkomponować w potrawy? O tym opowie Piotr Ciemny - bloger, instargamer, autor książek o zielarstwie i ekologii m.in. "Leśne gotowanie. Chwasty od Kuchni".

Konkursy: "Kto to, co to?" i "Od małego dla dużego".

Lektura: powieść "Paradoks Łosia" - absurdalnie zabawny, chwytający czule za serce i bezlitośnie szargający nerwy - drugi tom trylogii kryminalnej fińskiego pisarza, Anttiego Tuomainena, której ekranizację, ze Steve'em Carellem w roli głównej, przygotowuje Amazon Studios.


Czytaj także:


***

Na audycję "Cztery pory roku" w czwartek (9.05) w godz. 9.00-12.00 zaprasza Agnieszka Kunikowska.

kk