Polskie Radio
Section05
woda

"Nie powodują skutków radiologicznych dla ludności". Szef MAEA o zrzutach wody z Fukushimy

Pierwsze zrzuty wody z uszkodzonej w wyniku trzęsienia ziemi i tsunami w 2011 roku elektrowni jądrowej w Fukushimie są zgodne z prognozami i nie powodują skutków radiologicznych dla ludności - oświadczył dyrektor generalny Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej (MAEA) Rafael Grossi.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Fukushima woda Japonia ŚWIAT atom energia atomowa Azja elektrownia atomowa

Legionella w rzeszowskiej wodzie. Żaryn: nic nie wskazuje na sabotaż, ale służby nadal pracują

Stanisław Żaryn stwierdził, że służby nie zidentyfikowały żadnych informacji wskazujących na sabotaż i celowe zatrucie w Rzeszowie ujęć wody bakterią legionellą. W związku z tym na Podkarpaciu toczy się śledztwo ABW. Żaryn podkreślił, że działania służb będą kontynuowane.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Stanisław Żaryn służby i bezpieczeństwo woda polityka Rzeszów bakterie zatrucie Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego ABW

PR24 Problemy z wodą w Azji Centralnej. Kacper Ochman wyjaśnia zawiłości związane z kryzysem

Azja Centralna, to region niezwykle skomplikowany jeśli chodzi o politykę, gospodarkę, ale także geografię. Rywalizujące ze sobą państwa, toczące spory graniczne, polityczne i etniczne, jednocześnie podlegają wpływom Rosji i Chin, a także zmagają się z kryzysem naturalnym - pustynnością, wysokimi temperaturami, a przede wszystkim brakiem wody.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Azja woda Azja Centralna energetyka GOSPODARKA Michał Strzałkowski

Projekt "Bezpieczna woda". Minister Bortniczuk przekazał 94 łodzie motorowe

Minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk przekazał 94 łodzie motorowe, które będą wykorzystywane, aby dbać o bezpieczeństwo osób trenujących lub wypoczywających nad wodą. Projekt "Bezpieczna woda" jest realizowany w ramach wakacyjnej akcji "Bądź aktywny, bądź bezpieczny" we współpracy z Polskim Związkiem Kajakowym i Polskim Związkiem Towarzystw Wioślarskich.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA kamil bortniczuk ministerstwo sportu woda bezpieczeństwo społeczeństwo

W sobotę utonęło 8 osób. RCB ponawia apel: pływaj w wyznaczonych miejscach

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa apeluje o zachowanie bezpieczeństwa nad wodą. A z tym bywa różnie, o czym świadczą tragiczne statystyki. Tylko w sobotę w Polsce utonęło aż 8 osób, a od 1 kwietnia w sumie 241. Dlatego RCB zaleca, by pływać tylko w wyznaczonych miejscach, nie wbiegać rozgrzanym do wody oraz zakładać kapok.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA woda służby i bezpieczeństwo rcb śmierć policja