Polskie Radio

"RadioStany". Nowa audycja w Polskim Radiu 24 [PREMIERA]

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2024 17:40
Na antenie Polskiego Radia 24 zadebiutuje dziś nowa audycja "RadioStany" Na wyjątkową podróż po Stanach Zjednoczonych zaprasza Jan Białostocki. Emisja w każdą niedzielę o godz. 18.30.
RadioStany. Nowa audycja w Polskim Radiu 24
"RadioStany". Nowa audycja w Polskim Radiu 24Foto: mat.prasowe

 „RadioStany” – to audycja, w której wraz z Janem Białostockim będziemy mogli odkrywać nieznane zakątki USA, poznawać fascynujących ludzi i ich niezwykłe historie. Usłyszymy jak wygląda podróżowanie w amerykańskim stylu oraz o tym jak odkrywanie USA może zmienić spojrzenie na świat. W audycji autor odwiedzi m. in. Górę Rushmore, San Francisco, Los Angeles, Las Vegas, Wielki Kanion i Hawaje.

W pierwszym wydaniu „RadioStanów” słuchaczki i słuchacze będą mogli „przenieść się” do Teksasu. Gościem będzie Artur Owczarski, autor książki „Teksas to Stan Umysłu".

W kolejnych programach Jan Białostocki spotka się z Bożeną Jarnot - konsulem honorowym RP na Hawajach, Karolem Majchrzakiem - współautorem projektu „Deep South", Radkiem Lewandowskim – polskim przewodnikiem po USA, Mateuszem Łysiakem - z National-Geographic.pl, doktorem Zbigniewem Kwietniem – historykiem, Pawłem Paluchem - autorem bloga „Interameryka” oraz Tomaszem Ryszewskim - zawodowym pilotem i instruktorem.

Jan Białostocki jest związany z Polskim Radiem od 2016 roku. W Polskim Radiu 24 prowadził audycję o polityce i jej wpływie na życie młodych ludzi. Zajmuje się też pasmami publicystycznymi, w których poruszane są kluczowe zagadnienia społeczne i polityczne.

mat.prasowe/id