Polskie Radio
Section05
Teksas

Zlecił zabójstwo żony, skazano go na śmierć. Mimo kontrowersji wykonano wyrok na 65-letnim Teksańczyku

65-letni Robert Fratta, były policjant, który został skazany na śmierć za wynajęcie prawie 30 lat temu dwóch osób w celu zamordowania swojej żony, otrzymał śmiertelny zastrzyk w stanowym więzieniu w Huntsville w Teksasie. Przed straceniem więźnia odbyła się sądowa batalia o to, czy zastosowanie leku do uśmiercenia skazańca narusza konstytucję USA, która zakazuje okrutnego i nietypowego karania.
Zobacz więcej na temat:  Teksas Ameryka USA Stany Zjednoczone kara śmierci ŚWIAT zabójstwo

USA: medialna burza po masakrze w Uvalde. Policjanci czekali na wsparcie, kiedy dzieci wołały o pomoc

Dziennik "US Today" informuje, że podczas, gdy zaatakowani uczniowie szkoły podstawowej w teksańskim Uvalde dzwonili pod numer alarmowy po to, aby wezwać pomoc, 19 funkcjonariuszy policji czekało na dodatkowe wsparcie. Według Steve'a McCraw'a, szefa Departamentu Bezpieczeństwa Publicznego Teksasu była to zła decyzja, która nie ma żadnego usprawiedliwienia. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT USA Ameryka Stany Zjednoczone strzelanina Teksas dzieci

Masakra w szkole w USA. Nauczycielka tuliła dzieci do końca. Jej mąż zmarł, pękło mu serce

"New York Times" poinformował, że mąż nauczycielki Irmy Garcii, zastrzelonej w masakrze w szkole podstawowej w Uvalde, w stanie Teksas, zmarł na atak serca. Rodzina określiła to jako śmierć z powodu złamanego serca. Kobieta zginęła w strzelaninie "tuląc dzieci w swoich ramionach aż do wydania ostatniego tchu". 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT USA Ameryka Teksas strzelanina szkoła Marek Wałkuski

Strzelanina w szkole w Teksasie. Biden: kiedy, na Boga, przeciwstawimy się lobby producentów broni?

Flagi na wszystkich budynkach państwowych w Stanach Zjednoczonych opuszczono do połowy masztu w hołdzie ofiarom strzelaniny w szkole podstawowej w Teksasie. Uzbrojony osiemnastolatek zastrzelił tam 21 osób. W przemówieniu do Amerykanów prezydent Joe Biden wezwał do przeciwstawienia się lobby producentów i posiadaczy broni.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT USA Ameryka broń Joe Biden Teksas strzelanina

Kolejna prezentacja "Cybertrucka" od Tesli. Kiedy w końcu trafi do sprzedaży?

Tesla inwestuje miliony dolarów w kolejne fabryki. Po uruchomieniu pierwszej w Europie placówki amerykańskiego giganta, nie trzeba było długo czekać na następną wielką wiadomość. W Teksasie uroczyście otwarto kolejny wielki obiekt, a Elon Musk przekazał światu kilka bardzo ważnych informacji dotyczących przyszłości firmy. 
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio kierowca kierowcy samochód samochody motoryzacja radio kierowcow radiokierowcow radiokierowców radio kierowców online radio kierowców jedynka polskie radio kierowców online radio dla kierowców polskie radio kierowcow polskie radio kierowców dab+ radio kierowcow 24 polskie radio kierowcy radio kierowców 24 samochody elektryczne pojazdy elektryczne elektromobilność tesla elon musk Teksas Stany Zjednoczone