Polskie Radio
Section05
Teksas

Sąd Najwyższy USA odrzucił pozew Teksasu. To praktycznie zamyka drogę Trumpowi

Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych oddalił pozew Teksasu o anulowanie zwycięstwa Joe Bidena w wyborach prezydenckich w Georgii, Michigan, Pensylwanii oraz Wisconsin. Decyzja sądu w praktyce zamyka prezydentowi możliwość podważenia wyniku wyborów prezydenckich przed zaplanowanym na poniedziałek głosowaniem Kolegium Elektorskiego.
Zobacz więcej na temat:  wybory w USA wybory prezydenckie w USA USA Stany Zjednoczone Ameryka Teksas Donald Trump Joe Biden Marek Wałkuski ŚWIAT

USA: wniosek o unieważnienie wyborów w 4 stanach. Decyzję podejmie Sąd Najwyższy

Prokurator generalny Teksasu Ken Paxton złożył do Sądu Najwyższego USA wniosek o unieważnienie wyniku wyborów prezydenckich w Georgii, Michigan, Pensylwanii i Wisconsin. Prezydent Donald Trump zapowiedział, że przyłączy się do wniosku Kena Paxtona. Sąd Najwyższy nie podjął jeszcze decyzji, czy podjąć się rozpatrzenia sprawy.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ameryka USA Stany Zjednoczone wybory w USA wybory prezydenckie w USA Teksas Joe Biden Donald Trump wybory

Była menadżerka kliniki aborcyjnej: to jest zabijanie niewinnego życia ludzkiego

- Aborcja nigdy nie powinna być opcją. Myślę, że aborcja jest nie do pomyślenia, ponieważ zabija niewinne ludzkie życie - powiedziała Abby Johnson, była menadżerka kliniki aborcyjnej w Teksasie zaangażowana obecnie w ruchu pro-life. Twierdzi ona, że aborcja powinna być zakazana. Przeżycia Johnson zainspirowały twórców filmu "Nieplanowane".
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT aborcja Stany Zjednoczone Teksas

TYLKO U NAS Teksas już nie jest "czerwony". Zmiany w bastionie republikanów widoczne są gołym okiem

Teksas jest jednym z najbardziej znanych stanów Ameryki. To miejsce kojarzy się z kowbojami, stekami, ropą naftową i republikanami. Jednak, co zaskakujące, w tych wyborach wynik głosowania w Teksasie wcale nie jest oczywisty. Wszystko dlatego, że od kilku lat rośną tam polityczne wpływy demokratów. Dlaczego? I czy oznacza to, że republikanie mogą stracić swój bastion? O tym z Dallas specjalny wysłannik Polskiego Radia Wojciech Cegielski.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Wojciech Cegielski w USA Wojciech Cegielski USA wybory prezydenckie w USA Teksas Joe Biden Donald Trump

Gwałtowny wzrost zakażeń koronawirusem w USA. Część stanów przywraca ograniczenia

Władze stanów Teksas i Floryda zdecydowały się na przywrócenie niektórych ograniczeń w związku ze wzrostem liczby notowanych zakażeń koronawirusem. Wczoraj w Stanach Zjednoczonych zdiagnozowano ponad 40 tysięcy przypadków zakażenia, czyli najwięcej od momentu wybuchu epidemii. Lekarze podkreślają, że nowe zakażenia dotyczą w dużej mierze ludzi młodych, którzy nie przestrzegają zasad dystansu społecznego ani nie noszą maseczek.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ameryka USA Stany Zjednoczone koronawirus pandemia COVID-19 epidemia Teksas Floryda