Polskie Radio

Golec uOrkiestra i inni. Polscy artyści zagrają w Central Parku

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2022 11:49
Golec uOrkiestra, Cleo i Mesajah znajdą się w reprezentacji polskich artystów, którzy wystąpią podczas Polish and Slavic Pulaski Day Music Festival w nowojorskim Central Parku. Koncert odbędzie się w najbliższą niedzielę 2 października, tuż po zakończeniu tradycyjnej Parady Pułaskiego.
Golec uOrkiestra wystąpi w Central Parku
Golec uOrkiestra wystąpi w Central ParkuFoto: PAP/Zbigniew Meissner

Parada Pułaskiego odbywa się na Piątej Alei na Manhattanie od 1937 roku i jest największym świętem amerykańskiej polonii. W najbliższą niedzielę orszak udekorowany polskimi i amerykańskimi flagami przemaszeruje tą nowojorską ulicą już po raz 85. A jeszcze tego samego dnia w Central Parku odbędzie się Polish and Slavic Pulaski Day Music Festival.

Na Summer Stage pojawi się grono artystów reprezentujących różnorodne style muzyczne. Porcję energetycznego góralskiego folkloru zapewni Golec uOrkiestra, natomiast nowoczesne taneczne brzmienia będą towarzyszyć występowi Cleo. Za sprawą Mesajaha nie zabraknie również bujających rytmów reggae. W programie koncertu po raz pierwszy pojawi się hip-hop, a konkretnie przedstawiciel tego gatunku działający pod pseudonimem Zbuku. Imprezę poprowadzą Rafał Brzozowski i amerykańska dziennikarka Rita Cosby.

Zarówno Parada Pułaskiego, jak i festiwal są częścią obchodów Miesiąca Dziedzictwa Polskiego w Stanach Zjednoczonych. – Mamy nadzieję, że przyczyni się on do większej rozpoznawalności naszej kultury wśród środowisk amerykańskich – powiedział Grzegorz Fryc, prezes firmy Gram-X Promotions, która jest organizatorem imprezy.

W ramach Miesiąca Dziedzictwa Polskiego ci sami artyści wystąpią 30 września w Chicago oraz 1 października w New Britain w stanie Connecticut.

Czytaj też:

pap/kc