Polskie Radio

Piotr Prusinowski i Cezary Tomczyk gośćmi "Sygnałów dnia"

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2024 17:40
Gośćmi "Sygnałów dnia" w środę (17.01) będą: o godz. 7.15 Piotr Prusinowski, sędzia Sądu Najwyższego oraz o godz. 8.15 Cezary Tomczyk, wiceszef Ministerstwa Obrony Narodowej.
Multimedialne studio radiowej Jedynki
Multimedialne studio radiowej JedynkiFoto: Piotr Piorun/Polskie Radio

Były szef CBA i były minister spraw wewnętrznych Mariusz Kamiński oraz jego były zastępca Maciej Wąsik zostali skazani 20 grudnia ub. roku prawomocnym wyrokiem na dwa lata pozbawienia wolności za nadużycie władzy jako ówcześni szefowie CBA - w związku z tzw. aferą gruntową z 2007 r. W związku z tym marszałek Sejmu wydał postanowienia o wygaśnięciu ich mandatów poselskich. Postanowienia marszałka uchyliła Izba Kontroli Nadzwyczajnej SN, natomiast Izba Pracy nie uwzględniła odwołania Kamińskiego, w związku z czym w Monitorze Polskim zostało ogłoszone postanowienie marszałka Sejmu o wygaśnięciu mandatu tego polityka.

M.in. na ten temat porozmawiamy o godz. 7.15 z Piotrem Prusinowskim, sędzią Sądu Najwyższego.

Wojna na Ukrainie

Minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz na antenie Polsat News pytany był w poniedziałek o opublikowany na portalu dziennika "Bild" tekst, którego autorzy, powołując się na poufny dokument niemieckiego ministerstwa obrony, opisują możliwą eskalację ze strony Rosji wobec NATO. "Wzmożenie działań Rosji przeciwko NATO jest prawdopodobne już w 2024 roku; Bundeswehra przygotowuje się do ataku Putina" - pisze "Bild".

Komentując te doniesienia szef MON potwierdził, że sytuacja na ukraińskim froncie jest bardzo poważna. - Co chwilę mamy informacje o kolejnych nalotach, o tym, że ataki na Ukrainę się nasilają - powiedział. Dodał, że polskie władze nie ustają w wysiłkach, by Europa i świat nie zapominały o trwającej na Wschodzie wojnie.

O komentarz poprosimy o godz. 8.15 Cezarego Tomczyka.

Czytaj także:

***

Na "Sygnały dnia" w środę (17.01) w godz. 6.00-9.00 zapraszają Daniel WydrychAgnieszka Drążkiewicz

DS