Polskie Radio
Section05
Agnieszka Drążkiewicz

Zasady użycia broni na granicy. Co trzeba zmienić?

- Kłopot polega na tym, że operacja na granicy ma ze swojej istoty charakter bardziej policyjny niż wojskowy. Nie mierzymy się tam z wrogą armią, należy znaleźć rozwiązania, których na razie nie ma - mówił Maciej Konieczny (Lewica), który w Polskim Radiu 24 dyskutował z Janem Filipem Libickim (Polskie Stronnictwo Ludowe).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Maciej Konieczny Jan Filip Libicki Białoruś imigranci w Europie granica

Polskie Radio 24 A może wakacje z wojskiem? MON kusi masą korzyści

- Program "Wakacje z wojskiem" to szkoła życia i szansa pozyskania środków finansowych na kolejny etap wakacji. Nie bez znaczenia jest możliwość zdobycia doświadczenia związanego z umiejętnością zachowania się w sytuacjach kryzysowych. Od zawieszenia zasadniczej służby wojskowej w 2011 roku nikt nie szkolił młodych ludzi w zakresie obronności - mówił w Polskim Radiu 24 szef Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji płk Grzegorz Wawrzynkiewicz. 
Zobacz więcej na temat:  Wojsko Polskie Polskie Radio 24 żołnierze POLSKA

Polskie Radio 24 Jak powinni zachować się żołnierze? "Na granicy ogromne napięcie"

Sytuacja na granicy jest bardzo napięta. Żołnierze muszą czuć, że mogą reagować - mówił w Polskim Radiu 24 Mikołaj Dorożała z Polski 2050. Izabela Kloc z PiS-u stwierdziła z kolei, że polskie służby zaczynają bać się polskiego wymiaru sprawiedliwości. Politycy komentowali informacje o zatrzymaniu żołnierzy po incydencie z otwarciem ognia na granicy.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Izabela Kloc

Polskie Radio 24 Afera z agregatami od Red is Bad. "Sprzeniewierzenie środków"

- Firma Red is Bad szczyciła się tym, że nie dostawała funduszy unijnych. To pewnie wynika z tego, że fundusze UE trzeba rozliczać. Wygodniej było firmie Red is Bad czerpać bezzwrotne dotacje z kieszeni partyjnych - mówił w Polskim Radiu 24 wiceszef resortu funduszy i polityki regionalnej Jan Krzysztof Szyszko z Trzeciej Drogi.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka propaganda rząd Mateusza Morawieckiego

Polskie Radio 24 Kierwiński: złodziejstwo obozu PiS i SP musi być ukarane

- To, co się działo w związku z Funduszem Sprawiedliwości, to czyste złodziejstwo. Złodziejstwo musi być karane, a jeżeli dopuszczają się takiego procederu ważni urzędnicy państwowi, tym kara powinna być bardziej ostra, dotkliwa i nieunikniona - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł Platformy Obywatelskiej Marcin Kierwiński. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Marcin Kierwiński Fundusz Sprawiedliwości polityka

POLSKIE RADIO 24 Dzień Polonii i Polaków za Granicą. Bańkowska: to bardzo różnorodna społeczność

- Dziś można mówić o Polkach na Litwie, że jest to bardzo aktywna dwustutysięczna społeczność, mająca więcej niż 50 szkół i gimnazjów, polskie organizacje, partię, która stara się reprezentować Polaków na różnym szczeblu, to ok. stu zespołów pieśni i tańca, rozgłośnia radiowa - mówił w Polskim Radiu 24 Czesław Okińczyc, działacz społeczności Polaków na Litwie. Gościem audycji była także Zenona Bańkowska, dyrektor Wspólnoty Polskiej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Polonia

POLSKIE RADIO 24 Szejna potępia próbę podpalenia synagogi. Jasny komentarz

- Potępiamy to, co dzieje się w Palestynie i w Strefie Gazy, wzywamy do dwupaństwowości, wzywamy do pomocy humanitarnej, wzywamy do zawieszenia broni, ale to, co dzieje się w Strefie Gazy, nie może usprawiedliwiać ani nie uzasadnia działań kogoś, kto podpala synagogę. Wyobraźmy sobie, że ktoś podpala polski kościół - mówił w Polskim Radiu 24 Andrzej Szejna, wiceminister spraw zagranicznych.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Andrzej Szejna Żydzi

Afera w Orlenie. Liberadzki: zarzuty są bardzo poważne   

- Nikt nie atakuje Orlenu jako takiego, tylko sposób jego zarządzania i zarządcę, pana Obajtka. Pan Obajtek nie tworzył niczego nadzwyczajnego, tylko po prostu przejmował po kolei różne obszary, inkorporując je za zgodą polityczną Prawa i Sprawiedliwości - mówił w Polskim Radiu 24 Bogusław Liberadzki (Nowa Lewica), który dyskutował ze Zbigniewem Kuźmiukiem (Prawo i Sprawiedliwość).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Daniel Obajtek Orlen bezpieczeństwo energetyczne paliwa PKN Orlen Zbigniew Kuźmiuk Bogusław Liberadzki