Polskie Radio
Section05
Ministerstwo Obrony Narodowej

Wybory do Parlamentu Europejskiego. Koalicja Obywatelska przed Prawem i Sprawiedliwością

Koalicję Obywatelską poparło nieco ponad 37 procent wyborców, PiS niewiele ponad 36 procent, Konfederację ponad 12 procent. Następne były Trzecia Droga i Lewica - poparte przez około 6,9 procent głosujących i 6,3 procent. Koalicja Obywatelska ma mieć 21 europosłów, PiS 20, Konfederacja 6, a Trzecia Droga i Lewica po trzech.
Zobacz więcej na temat:  Białoruś Ministerstwo Obrony Narodowej Ministerstwo Spraw Zagranicznych Berlin Ukraina wojna na Ukrainie Polonia Australia Monte Cassino język polski

Służby poszukują zabójcy żołnierza. "Rzeczpospolita nie spocznie, dopóki tego bandyty nie złapie"

Polskie służby dążą do zidentyfikowania i ukarania zabójcy polskiego żołnierza na granicy z Białorusią. Minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz zapewnił, że w sprawę są zaangażowane wszystkie służby państwa. - Rzeczpospolita uczyni wszystko i nie spocznie, dopóki bandyta, który w bestialski sposób zaatakował ze skutkiem śmiertelnym polskiego żołnierza, nie zostanie schwytany. Rzeczpospolita nie spocznie, dopóki tego bandyty nie złapie - mówił Władysław Kosiniak-Kamysz.
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Obrony Narodowej straż graniczna wojsko Wojsko Polskie Białoruś atak wojna hybrydowa

Minister Radosław Sikorski: wojna skończy się, gdy Rosja uzna inwazję za błąd

W tym wydaniu magazynu "Widziane z Polski" relacjonujemy, m.in. spotkanie szefów dyplomacji państw NATO w Brukseli. Minister Sikorski powiedział tam, że nie nadszedł jeszcze moment, w którym Rosja stwierdziłaby, że założony cel nie jest warty dalszych wydatków i przelewania krwi.
Zobacz więcej na temat:  dyplomacja wojna na Ukrainie Gruzja Rosja dezinformacja wybory do Parlamentu Europejskiego język polski Ministerstwo Spraw Zagranicznych Ministerstwo Obrony Narodowej

Szef MON: mamy najpoważniejszy atak hybrydowy na Polskę

Wicepremier oraz szef MON oświadczył, że "mamy do czynienia z najpoważniejszym atakiem hybrydowym na Polskę". Władysław Kosiniak-Kamysz odniósł się także do sytuacji na polsko-białoruskiej granicy. - Obserwujemy intensywność i próby przekraczania granicy przez osoby, które nie są zainteresowane uzyskaniem azylu, ale są narzędziami w rękach służb białoruskich i rosyjskich - przekazał. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Władysław Kosiniak-Kamysz Ministerstwo Obrony Narodowej granica Białoruś

Szef MON: będziemy wspierać wojsko w walce z atakami hybrydowymi; powołujemy wojska dronowe

Kierujemy 2 mld zł na walkę z atakami hybrydowymi, co ma wzmocnić bezpieczeństwo żołnierzy w działaniach przeciwko akcjom sabotażowym, w tym atakom w cyberprzestrzeni; powołujemy wojska dronowe - powietrzne, naziemne, nawodne i podwodne - zapowiedział w sobotę szef MON Władysław Kosiniak-Kamysz.
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Obrony Narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz drony Wojsko Polskie

Szef MON w Sejmie: współpraca na rzecz bezpieczeństwa Polski to nasz wspólny obowiązek

Silna armia, siła w sojuszach i wspólnota narodowa to gwarancja naszego bezpieczeństwa. Sprawa Polska jest naszą odpowiedzialnością – sprawa Polska musi być priorytetem dla wszystkich sił politycznych. Współpraca na rzecz bezpieczeństwa Polski to nasz wspólny obowiązek, a wzmacnianie potencjału obronnego Polski jest dla naszego rządu absolutnym priorytetem - mówił w Sejmie Władysław Kosiniak Kamysz.
Zobacz więcej na temat:  Monte Cassino Wojsko Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych Ministerstwo Obrony Narodowej Polonia Polacy za granicą Jacek Zieliński