Polskie Radio
Section05
Ministerstwo Obrony Narodowej

Szef MON: Nigdy Cię nie zawiodę, Ojczyzno!

"W Polsce mundur żołnierza, armia, była, jest i będzie fundamentem nie tylko bezpieczeństwa, ale także patriotyzmu. W Polsce armia była, jest i będzie skarbnicą podstawowych wartości patriotycznych. Wy jesteście dzisiaj ich nosicielami, armia polska was potrzebuje" - powiedział szef MON. Podczas niedzielnej promocji oficerskiej żołnierzy rezerwy Antoni Macierwicz zaapelował do żołnierzy o przypominanie historii po to, żeby "Polakom nie towarzyszyło kłamstwo".
Zobacz więcej na temat:  Antoni Macierewicz Ministerstwo Obrony Narodowej wojsko armia

Szef MON: warto by Putin spojrzał prawdzie w oczy

- Warto by pan Putin, który przecież w tamtym czasie jako premier był przewodniczącym komisji badającej tragedię smoleńską spojrzał wreszcie prawdzie w oczy - powiedział w Polskim Radiu 24 szef Ministerstwa Obrony Narodowej Antoni Macierewicz. Minister odniósł się do wypowiedzi prezydenta Rosji, który oświadczył w czwartek w Moskwie, że na pokładzie polskiego Tu-154M, który rozbił się w 2010 roku pod Smoleńskiem, nie doszło do wybuchów.
Zobacz więcej na temat:  katastrofa smoleńska katastrofa w Smoleńsku Antoni Macierewicz Ministerstwo Obrony Narodowej Władimir Putin jerzy miller POLSKA

Szef MON o negocjacjach ws. Patriotów. "Jestem optymistą"

– Nie mam powodów, by powątpiewać w efekty negocjacji – przekonywał w Cafe Armii Antoni Macierewicz. W ten sposób minister obrony narodowej odniósł się do trwających rozmów na temat zakupu przez Polskę systemów rakietowych Patriot. W rozmowie z Polskim Radiem 24 szef MON mówił również m.in. o najnowszych propozycjach dotyczących reformy systemu dowodzenia armią.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Antoni Macierewicz Ministerstwo Obrony Narodowej wojsko Patriot Biuro Bezpieczeństwa Narodowego NATO USA POLSKA