Polskie Radio
Section05
Ministerstwo Obrony Narodowej

Bartłomiej Misiewicz: wypowiedź posła Misiło była bezczelna

- Wypowiedź posła Piotra Misiło zmusiła mnie do zabrania głosu publicznie. Granice wytrzymałości moich bliskich zostały przekroczone, było to dla mnie obraźliwe, nie zgadzam się na to - ocenił w Rozmowie PR24 Bartłomiej Misiewicz. Były rzecznik prasowy MON pozwał posła Nowoczesnej o ochronę dóbr osobistych. Domaga się publikacji przeprosin na oraz 40 tysięcy złotych na cele charytatywne.
Zobacz więcej na temat:  Bartłomiej Misiewicz Ministerstwo Obrony Narodowej Antoni Macierewicz POLSKA

Bartłomiej Misiewicz pozywa posła. "Do zobaczenia w sądzie"

"Panie @Piotr_Misilo zgodnie z obietnicą: do zobaczenia w Sądzie. Liczę, że zachowa się Pan równie odważnie jak w @tvp_info u red. @michalrachon 4 marca br. i nie będzie Pan unikał odebrania pozwu od listonosza" - takiej treści wpis pojawił się w piątek na prywatnym koncie twitterowym Bartłomieja Misiewicza. "Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby" - odpowiada poseł Nowoczesnej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Bartłomiej Misiewicz sąd Ministerstwo Obrony Narodowej Nowoczesna

„Znaki wolności…” – wystawa w Zamku Królewskim w Warszawie

W listopadzie, w Zamku Królewskim w Warszawie, otwarta zostanie wystawa wpisująca się w 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. W Polskim Radiu 24 o ekspozycji „Znaki wolności. O trwaniu polskiej tożsamości narodowej” mówił prof. Wojciech Fałkowski, dyrektor Zamku Królewskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Muzeum Narodowe w Warszawie Ministerstwo Obrony Narodowej Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Wojciech Fałkowski Zamek Królewski Warszawa SZTUKA malarstwo

Przyszłość polskiej armii. "To skok w inną epokę"

Nowa strategia obronna, reforma systemu dowodzenia, a także zwiększanie obecności wojsk NATO w Polsce i dalsza modernizacja armii. To najważniejsze zagadnienia, jakie omówili przedstawiciele kierownictwa MON i sił zbrojnych z prezydentem Andrzejem Dudą. W dorocznej odprawie kierowniczej kadry MON i sił zbrojnych wzięli udział - oprócz wojskowych - także przedstawiciele parlamentu oraz marszałek Senatu Stanisław Karczewski. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wojsko Ministerstwo Obrony Narodowej

Prezydent o współpracy z MON. Komentarz publicysty

– Dobrze, że jest widoczna dla wszystkich zgoda na linii prezydent-MON – mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Falkowski, publicysta „Naszego Dziennika”. Andrzej Duda na odprawie kierowniczej kadry MON i Sił Zbrojnych RP oświadczył: „mogę otwarcie mówić o wspólnej wizji ośrodka prezydenckiego i MON, jeśli chodzi o kształt przyszłego systemu kierowania i dowodzenia siłami zbrojnymi”.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Andrzej Duda Mariusz Błaszczak Ministerstwo Obrony Narodowej Antoni Macierewicz

Andrzej Duda: Jest wspólna wizja ośrodka prezydenckiego i MON

- Zwracam się z prośbą, abyśmy sprawy sił zbrojnych oraz bezpieczeństwa traktowali jako naszą wspólną powinność. Niech wojsko, zgodnie z naszymi najlepszymi tradycjami, będzie wartością, która nas łączy w myśleniu o Polsce, a nie dzieli - zaapelował w czwartek w ministerstwie obrony narodowej prezydent Andrzej Duda.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Ministerstwo Obrony Narodowej Andrzej Duda Mariusz Błaszczak wojsko

Sejm przyjął ustawę degradacyjną. "Oddanie sprawiedliwości"

Sejm na wtorkowym posiedzeniu przyjął ustawę degradacyjną. Za było 264 posłów, przeciw 159, wstrzymało się 6 posłów. Przed głosowaniem przeprowadzono drugie czytanie projektu. Ustawa wprowadza możliwość pozbawiania stopni wojskowych osób i żołnierzy rezerwy, którzy w latach 1943-1990 swoją postawą "sprzeniewierzyli się polskiej racji stanu". Teraz projekt trafi do Senatu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sejm PRL ustawa Ministerstwo Obrony Narodowej premier Mateusz Morawiecki

Antoni Macierewicz o zarzutach dotyczących wydatków w MON

– To interesujący obraz absurdu medialnego wynikającego z niesolidności, nieznania się na faktach – w ten sposób Antoni Macierewicz komentował w Cafe Armii na antenie Polskiego Radia 24 zarzuty dotyczące wydatków w MON i armii w czasie, kiedy kierował on resortem obrony.
Zobacz więcej na temat:  Antoni Macierewicz Ministerstwo Obrony Narodowej wojsko Tomasz Siemoniak Platforma Obywatelska Prawo i Sprawiedliwość Żołnierze Wyklęci IPN Izrael POLSKA