X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Ministerstwo Obrony Narodowej

"Dowództwo USA w Polsce może mieć dla nas wielkie znaczenie"

- My chyba nie dostrzegamy i nie rozumiemy do końca tej infrastrukturalnej strony ewentualnego wsparcia na naszych ziemiach. Np. czy my mamy odpowiednią sieć dróg? Mostów do przerzucenia wojsk? Miejsc do lądowania? W tym zakresie jest wiele do zrobienia - mówił w audycji "W samo południe" Romuald Szeremietiew, były wiceminister i p.o. szefa MON.
Zobacz więcej na temat:  Romuald Szeremietiew NATO USA Rosja armia Ministerstwo Obrony Narodowej ŚWIAT

Sesja NATO w Warszawie. Co będzie głównym tematem rozmów?

26 maja w Sejmie początek wiosennej sesji Zgromadzenia Parlamentarnego NATO. Dzisiaj odbyła się konferencja prasowa. W obradach, które potrwają do poniedziałku weźmie udział kilkuset parlamentarzystów z krajów członkowskich sojuszu, a także przedstawicieli krajów stowarzyszonych i obserwatorów.
Zobacz więcej na temat:  Henryk Szrubarz NATO PSL Wojciech Skurkiewicz Ministerstwo Obrony Narodowej Prawo i Sprawiedliwość

Sesja Zgromadzenia Parlamentarnego NATO w Warszawie

W Warszawie trwa wiosenna sesja Zgromadzenia Parlamentarnego NATO. Jak zauważył Mariusz Cielma (Nowa Technika Wojskowa), z punktu widzenia gospodarza - tego typu wydarzenia mają duże znaczenie, jednak Zgromadzenie, które obraduje w stolicy, to raczej ciało doradcze niż decyzyjne. Gościem Polskiego Radia 24 był również Piotr Falkowski z "Naszego Dziennika".
Zobacz więcej na temat:  NATO Sejm wojsko Warszawa Ministerstwo Obrony Narodowej Senat Mariusz Cielma

Jaki plan modernizacji polskiej armii do 2026 roku?

Członkowie sejmowej komisji obrony narodowej zaakceptowali dokument przygotowany przez MON zawierający ogólne informacje na temat tego, jak do 2026 roku ma wyglądać modernizacja polskiej armii. O kierunkach modernizacji polskiej armii, mówili w audycji Cafe Armia Michał Likowski (Magazyn Raport), Andrzej Kiński (Wojsko i Technika) i Juliusz Sabak (Defence24).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Ministerstwo Obrony Narodowej armia wojsko

Szef MON: USA bardzo poważnie traktują relacje z Polską

Przebywający w Waszyngtonie minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak oświadczył, że Polska jest bardzo poważnie traktowana przez Stany Zjednoczone. Szef MON zostanie dziś przyjęty w Pentagonie przez sekretarza obrony USA Jamesa Mattisa. W czwartek rozmawiał w Białym Domu z doradcą prezydenta Donalda Trumpa do spraw bezpieczeństwa narodowego - Johnem Boltonem.
Zobacz więcej na temat:  Mariusz Błaszczak USA ŚWIAT Marek Wałkuski MON Ministerstwo Obrony Narodowej