Polskie Radio
Section05
Agnieszka Drążkiewicz

POLSKIE RADIO 24 Prawo aborcyjne. Poseł PSL: nie widzę możliwości stworzenia wspólnego projektu

- Jestem realistą, patrzę na to, jak wyglądać może kilkanaście najbliższych miesięcy, nie ma szans na wejście w życie ustawy ze względu na weto prezydenta - mówił w Polskim Radiu 24 Marek Kos (Polskie Stronnictwo Ludowe), który dyskutował z Krzysztofem Lipcem (Prawo i Sprawiedliwość).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Andrzej Duda polityka aborcja koalicja obywatelska Agnieszka Drążkiewicz

Przeszukanie domu Ziobry. Błaszczak: celem było zastraszenie

- Donald Tusk zarzekał się, że w sto dni wykona sto konkretów, tymczasem funduje igrzyska, powoduje chaos i działania pokazujące, że mamy do czynienia z barbarzyńcami - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia były szef MON Mariusz Błaszczak, komentując przeszukanie w domu Zbigniewa Ziobry. - Wygląda na to, że zabierano wszystko, że celem było upokorzenie i zastraszenie parlamentarzystów opozycji - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mariusz Błaszczak Zbigniew Ziobro prokuratura Agnieszka Drążkiewicz

Rosyjski pocisk nad Polską. Wiceszef MON: nie było przesłanek do zestrzelenia

- Jeśli rosyjska rakieta w polskiej przestrzeni powietrznej zmierzałaby do określonego celu, natychmiast zostałaby zestrzelona - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia wiceminister obrony narodowej Stanisław Wziątek. Dodał, że "nie było bezpośredniego niebezpieczeństwa, więc tego obiektu nie trzeba było zestrzeliwać".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sygnały Dnia Agnieszka Drążkiewicz Stanisław Wziątek MON Ministerstwo Obrony Narodowej bezpieczeństwo wschodnia flanka NATO Rosja Rząd Donalda Tuska polityka

PR24 Kulasek: prezes NBP powinien sam podać się do dymisji

- To, co ostatnimi czasy zafundował nam prezes Glapiński, w jaki sposób upolitycznił swoje stanowisko, jak wykonywał rozkazy z Nowogrodzkiej, to wszystko powoduje, że gdyby prezes NBP miał honor, to sam podałby się do dymisji. Honoru nie ma, do dymisji się nie poda - mówił w Polskim Radiu 24 Marcin Kulasek (Nowa Lewica). 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka NBP Trybunał Stanu Adam Glapiński Agnieszka Drążkiewicz Marcin Kulasek

PR24 Komisja ds. Pegasusa. Kaczyński zostanie wezwany ponownie?

- Jarosław Kaczyński swoim sposobem składania zeznań, zarówno ich treścią, jak i podejściem do komisji, sam nas zobligował do tego, żeby być ponownie wezwanym, tylko tym razem będzie wezwany prawdopodobnie w charakterze świadka, który będzie musiał się skonfrontować z innym świadkiem - mówił w Polskim Radiu 24 Witold Zembaczyński, członek komisji powołanej do zbadania sprawy Pegasusa.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA komisja śledcza wybory w Polsce polityka Agnieszka Drążkiewicz pegasus Jarosław Kaczyński

PR24 500 mln euro na produkcję amunicji. "Część trafi do Polski"

Komisja Europejska przeznaczy 500 mln euro na zwiększanie produkcji amunicji. To część kwoty 2 mld euro przeznaczonej przez UE na wzmocnienie unijnego przemysłu zbrojeniowego. W audycji "Cafe armia" w Polskim Radiu 24 decyzję komentowali Juliusz Sabak (Portal Obrony), Mariusz Cielma ("Nowa Technika Wojskowa") i Bartosz Głowacki (magazyn "Raport").
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Agnieszka Drążkiewicz Juliusz Sabak Mariusz Cielma służby i bezpieczeństwo wojsko bezpieczeństwo

PR24 Andrzej Duda w USA. Miller: powinien spotkać się z Trumpem

- Gdyby prezydent Duda miał się jakoś przydać do tej wizyty, to szkoda, że nie spotyka się z kandydatem na prezydenta, Donaldem Trumpem, z którym, jak słyszę, jest w dobrych kontaktach. To byłoby dobre rozwiązanie dla polskiej polityki, być może Trump wygra wybory i taki kontakt, z tym kandydatem, który może wygrać wybory, byłby bardzo korzystny - powiedział w Polskim Radiu 24 Leszek Miller, były premier i eurodeputowany.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Agnieszka Drążkiewicz NATO Ukraina Andrzej Duda Donald Tusk Leszek Miller USA Stany Zjednoczone Joe Biden Donald Trump

PR24 Posiedzenie RBN. "Bezpieczeństwo Polski jest najważniejsze"

- To ważny komunikat nie tylko dla opinii publicznej w Polsce, ale dla wszystkich wokół, którzy obserwują ten proces, że bezpieczeństwo Polski jest najważniejszą rzeczą, która w tej chwili powinna stanąć na pierwszym miejscu, a różnice polityczne pomiędzy koalicją rządzącą a prezydentem Polski nas nie dzielą - mówił w Polskim Radiu 24 Andrzej Grzyb (Polskie Stronnictwo Ludowe).
Zobacz więcej na temat:  problemy społeczne POLSKA Agnieszka Drążkiewicz NATO Ukraina wojna 2024 Andrzej Duda Donald Tusk Andrzej Grzyb

PR24 25 lat Polski w NATO. Gen. Wojciechowski: niekończący się proces zmian

12 marca 1999 roku Polska została członkiem Sojuszu Północnoatlantyckiego. - Największe wyzwania były kulturowe, związane, jak nam się wydawało, z nowymi wymogami. Tak naprawdę nie były wymogami, chodziło o inne traktowanie niektórych spraw - mówił w Polskim Radiu 24 gen. Sławomir Wojciechowski, polski przedstawiciel wojskowy przy Komitecie Wojskowym NATO i Komitecie Wojskowym UE.
Zobacz więcej na temat:  NATO POLSKA Wojsko Polskie Agnieszka Drążkiewicz